Pies w domu to nie tylko poczucie bezpieczeństwa, ale także wiele ciepła i miłości, które dostarczają chwilę z nim spędzone. Psy dają nam tak wiele, dlatego my także powinniśmy odwdzięczać im się za ich przyjaźń. Oprócz miłości warto zadbać także o odpowiednie warunki dla psa, na przykład o miejsce do spania.

Ponton dla psa

pontony dla psaPsy lubią posiadać swoje miejsce do spania, najczęściej jest to jakiś dogodny kąt, gdzie mają święty spokój i mogą odpocząć jednocześnie obserwując otoczenie. Dobrze jest zapewnić mu w tym miejscu wygodne legowisko. Najlepszym rodzajem takiego psiego łóżka są pontony dla psa, które w rzeczywistości faktycznie przypominają ponton, ze względu na kształt. Jest to w rzeczywistości bardzo miękki materac ze ściankami w kształcie owalu, w którym pies może spokojnie i wygodnie leżakować. Można dobrać kolor takiego materaca zarówno dopasowany do pomieszczenia, jak i do upodobań pieska. Producenci dbają, aby takie materace były bardzo wytrzymałe i odporne na brud. Wiadomo, że psy bardzo lubią wszystko gryźć,  więc wytrzymałość materacu na ugryzienia to bardzo ważny parametr decydujący o jakości legowiska. Do tego psy pozostawiają sierść, a nieraz wejdą na legowisko brudnymi łapami. Przez to materiał z jakiego jest wykonane łoże powinno dać się łatwo prać i czyścić. Bez tego szybko będziemy musieli się go pozbyć, gdyż nie damy rady wyczyścić legowiska i zacznie ono szpecić pomieszczenie, a do tego niekiedy wydzielać brzydkie zapachy.

Nabędziemy tego typu pontony w sklepach zoologicznych w dziale dla psów. Jest to bardzo popularny produkt i nie powinno być problemu z jego dostępnością. W większości sklepów mamy możliwość wybierania pośród dużej ilości wariacji, natomiast jeśli nawet to nam nie wystarcza, to zawsze pozostaje jeszcze siec internetowa.