Na wielu osiedlach które są obecnie budowane można zauważyć, ze na ich dachach instalowane są ogniwa fotowoltaiczne. Jest to inwestycja jaka ma obniżyć koszty utrzymania mieszkania, a w szczególności zapewnić sobie niezależne źródło energii, które wykorzystywane będzie do podgrzewania wody a zimą do ogrzania całego mieszkania lub choćby jego części.

Lublin dominuje z wykorzystaniem energii odnawialnej

fotowoltaika lublinNowa inwestycja lekko zawyża oczywiście cenę mieszkań, ale jeżeli ktoś szybko przeliczy to zauważy że inwestycja w ogniwa fotowoltaiczne jest bardzo opłacalna i bardzo szybko się zwróci a lokatorzy będą mieli zdecydowanie niższe koszty jeżeli chodzi o rachunki za energię elektryczną. W tej technologii przoduje fotowoltaika z Lublina, gdzie w większości nowych budynków są już panele słoneczne. Jak się okazuje instalacje fotowoltaiczne w Lublinie są najnowocześniejszymi w Europie, gdyż jako pierwsi planujemy zasilać energią słoneczną całe osiedla. Bardzo ważne jest by kupując nowe panele była to trwała bateria słoneczna, gdyż narażone są one na bardzo zmienne i ciężkie warunki atmosferyczne. W krótki czasie panele fotowoltaiczne z Lublina zyskały bardzo dobra renomę i firma je produkująca ma zamówienia już z całej Polski i w przyszłości planuje zamówienia również na cała Europę. Oprócz dobrego wykorzystania paneli słonecznych instalowane tez są pompy ciepła z Lublina, które pobierają ciepło z otoczenia (wody czy gruntu) i przekazują je dalej.

Jest to niewątpliwie niesamowity skok technologiczny na rynku i jak widać po raz kolejny dzięki rozwiązaniom alternatywnym możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy w skali roku montując panele słoneczne. Statystyki pokazują że sporo osób jest mocno zainteresowana tego rodzajami inwestycji, ze względu na oszczędności które można dzięki temu mieć.

Więcej na stronie freeeco.pl

Kategorie: Budownictwo