Diagnostyka chorób jest bardzo ważna, aby móc potwierdzić poszczególne schorzenia. Jest wiele badań, które zalecane są pacjentom, jednak coraz częściej wskazane jest badanie USG kończyn dolnych. Ma ono na celu ocenę przepływu krwi w żyłach. Ważne jest, aby pacjent został odpowiednio zapoznany z przebiegiem badania.

Przygotowanie i przebieg badania USG

usg kończyn dolnych krakówZdrowie zawsze powinno być dla nas najważniejsze. W związku z tym, trzeba stosować się do zaleceń lekarza i uczęszczać na wskazane badania. W ostatnim czasie wiele pacjentów musi wykonać usg kończyn dolnych Kraków jest jednym z miast, gdzie specjaliści oferują dość krótkie terminy oczekiwania na badanie. Wykorzystywane jest wówczas działanie fali ultrasonograficznej, która umożliwia pogląd obrazu ścian żył i tętnic, a do badania używa się małej głowicy. Jakie jest zastosowanie takiego badania? Przede wszystkim umożliwia ono ocenę drożności żył czy też obecności skrzeplin i refluksu. Czy pacjent musi przygotować się do USG kończyn dolnych? Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania, jednak wskazane jest dokładne umyci nóg przed wizytą. Jak wykonuje się takie USG? Najczęściej pacjent stoi podczas badania, ale zdarzają się wyjątki. Następnie lekarz przesuwa głowicę w różne strony, co umożliwia dokładne obejrzenie tętnic i żył. Istotną informacją dla pacjentów jest fakt, że USG kończyn dolnych jest bezbolesne, dlatego nie ma się czym przejmować. Wskazaniem do jego wykonania jest ból w nogach, uczucie mrowienia czy też zakrzepica.

Lekarze zawsze starają się odpowiednio leczyć ludzi. Czasem zlecają dodatkowe badania, które mają na celu dokonanie analizy stanu zdrowia. Bardzo ważnym badaniem jest USG kończyn dolnych, które umożliwia ocenę przepływu krwi w żyłach i tętnicach. Jest ono wskazane przy wielu objawach i schorzeniach, w tym także przy żylakach.