Przed Wami styl prowansalski! Jeżeli macie do dyspozycji taras lub balkon nie martwcie się, nawet na tak małej powierzchni można wyczarować coś wspaniałego. Dam Wam kilka wskazówek, które pomogą Wam zaprojektować przestrzeń, którą macie do dyspozycji.

Charakterystyka balkonu w stylu prowansalskim

profile okapowe na krawędź balkonNa samym początku powiem jak poradzić sobie z problemami, z którymi posiadacze balkonów lub tarasów muszą się zmagać. Przeciekanie balkonów lub tarasów czy odpadanie płytek to powszechny problem, który rozwiązują profile okapowe na krawędź balkon lub profile okapowe łukowe, czy na balkon półokrągły. Wystarczy znaleźć firmę, która się w tym specjalizuje i która podpowie Wam najlepsze rozwiązanie. Kiedy już nasz balkon lub taras jest zabezpieczony przechodzimy do projektowania! Co jest charakterystyczne dla stylu prowansalskiego? Niezwykle istotne jest stworzenie ciepłego, naturalnego i intymnego klimatu. Jak to zrobić? Doskonale sprawdzą się drewniane dodatki w postaci mebli na taras, ale także różnej wielkości skrzynki, w których możemy poukładać rośliny w doniczkach. No właśnie, jakie rośliny są charakterystyczne dla tego stylu? Przede wszystkim lawenda! Im więcej lawendy tym lepiej. Bardzo ważna jest harmonia oraz jasna kolorystyka, także koniecznie weźcie to pod uwagę w czasie planowania doboru roślin.

Pamiętajcie także o świeżych ziołach w doniczkach, które doskonale wkomponują się w koncepcję tego stylu. Doskonale sprawdzą się ceramiczne donice, szklane wazony. Możecie także pozwolić sobie na suszne rośliny, które możecie zawiesić w postaci ozdobnych girland. Wiklinowe duże kosze także będą wyglądać obłędnie. Pamiętajcie, aby wszystko było spójne i harmonijne, mając tak niewielką przestrzeń do dyspozycji zaplanujcie dokładnie każdy centymetr, aby unikną chaosu.

 

Kategorie: Budownictwo