Kompletowanie wyprawki dla dziecka jest bardzo przyjemnym zajęciem dla większości rodziców. Przygotowują wszystkie, najważniejsze rzeczy, które będą niezbędne dla maluszka. Na pewno nie może zabraknąć łóżeczka, wózka, czy kompletu ubranek.

Jak wyglądają łóżeczka dziecięce?

łóżko dziecięce z zabezpieczeniemMałe dzieci nie mają kontroli nad swoim ciałem i często możemy u nich zaobserwować niekontrolowane ruchy. Głównie ma to miejsce u noworodków i niemowlaków. Tak małe dzieci muszą spać w miejscu z zabezpieczeniami, które ochronią je przed wypadnięciem z łóżeczka. Łóżko dziecięce z zabezpieczeniem jest przeznaczone dla maluchów od urodzenia do około dwóch lat. W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów, ale najlepsze będzie takie, które ma wyjmowane szczebelki, gdyż starszy maluch będzie mógł samodzielnie wchodzić i wychodzić z łóżeczka. Mniejsze dzieci muszą mieć wysokie szczebelki, na które warto nałożyć ochraniacze w postaci miękkiego pasa na wysokości około trzydziestu centymetrów. Jeżeli mamy w pokoju dziecka niewiele miejsca na przechowywanie rzeczy, to warto wybrać model łóżeczka z szufladą, która może być miejscem na zabawki dziecka, czy pościel. Kiedy mały tuptuś stanie się na tyle samodzielny i sprawny, że nie będzie mu już potrzebne łóżeczko ze szczebelkami, to możemy je zamienić na model posiadający jedynie podwyższone brzegi. Najczęściej w wieku około trzech lat możemy zrezygnować z łóżeczka dla niemowlaka, ponieważ jest ono już na tyle sprawne, że poradzi sobie z wchodzeniem do łóżka. W kwestii koloru, najlepsze będzie białe.

Bez względu na to, jaki model łóżka wybierzemy dla dziecka, najważniejsze żeby było one bezpieczne. Dzieci sporo czasu spędzają w nim, więc trzeba też zadbać o jego wyposażenie, czyli wygodny i odpowiedni twardy materac oraz miękką pościel z bawełny.

Kategorie: Dla dziecka