Kiedy udawałam się na studia z zakresu architektury to uważałam, że będę projektowała domy, bloki mieszkaniowe, budynki usługowe, w ostateczności może nawet większe konstrukcje, jak drogi, mosty, czy hale produkcyjne.

Budowa stajni to spore wyzwanie

budowa stajniW końcu o tym myśli każdy przyszły architekt, z wyłączeniem architektów wnętrz i krajobrazów. Nigdy mi by nie przyszło do głowy, że będę robiła projekty stajni, mimo iż bardzo lubię te zwierzęta i umiem jeździć konno. Wszystko zaczęło się od zadania na studiach, gdzie mieliśmy zaprojektować coś zupełnie innego, każdy losował co będzie projektował i mi przypadła stadnina koni. Inni mieli np. cukiernię, hurtownie budowlaną, czy salon odnowy biologicznej. Ja się cieszyłam z losowania, bo wiedziałam na czym polega mniej więcej budowa stajni, jakie materiały są potrzebne i jakie wymiary muszą zostać zachowane. Od razu zabrałam się do pracy. Zapisałam sobie jakie elementy musi mieć stajnia, sprawdziłam jak dużą przestrzeń musi mieć koń w boksie, jak najczęściej rozstawiane są boksy dla koni, jakiego drewna się używa i jaka jest jego wytrzymałość. Jazda konna pomogła mi bardzo przy tym zadaniu, bo miałam jakieś pojęcie na temat stajni, inni nie mieli tak dobrze. Mój projekt został wybrany przez naszego wykładowcę jako najlepszy, więc wtedy pomyślałam, że rozejrzę się, czy są jakieś firmy robiące projekty stajni. Okazało się, że tak!

Robią nie tylko projekty, ale zajmują się najczęściej też budową i akcesoriami np. karuzelami dla koni. Wtedy pomyślałam, żet boksy dla koni to coś dla mnie i tak już zostało.

Kategorie: Budownictwo