Rzęsy to ozdoba naszych oczu. Każda kobieta marzy aby były długie i gęste.  Już nasze babcie stosowały różne cudowne kosmetyki mające poprawić ich stan, jak np. ojej rycynowy. Dziś mamy dużo większe możliwości, bo oprócz wielozadaniowych tuszów do rzęs, możemy też skorzystać z możliwości ich wydłużenia i zagęszczenia.

Jaka jest cena sztucznych rzęs?

sztuczne rzęsy cenaDla wielu kobiet pomalowane rzęsy to minimum makijażu. Jednak nie zawsze mamy na to czas, nie zawsze też efekt jest zadowalający, szczególnie kiedy szykujemy się na wielkie wyjście i chcemy wyglądać naprawdę olśniewająco. Wtedy z pomocą przychodzą nam sztuczne rzęsy. Możemy je wykonać u profesjonalnej stylistki rzęs. Najczęściej wybierany zabieg to metoda 1:1, w której dokleja się jedną sztuczna rzęsę do jednej prawdziwej. Cena takiego zabiegu to między 100 a 200 zł, wszystko zależy od salonu, a także miejscowości. Zabieg jest czasochłonny, należy zarezerwować sobie około dwóch godzin, jednak efekt utrzymuje się do 6 tygodni. Musimy tylko pamiętać aby przez pierwsze dwie doby rzęs nie zamoczyć. Potem możemy zdecydować się na uzupełnianie naszych rzęs, które jest już tańsze od pierwszego zabiegu. Jeśli decydujemy się sami dokleić sztuczne rzęsy cena będzie dużo niższa. W drogerii kupimy kępki rzęs lub całe wachlarzyki już za ok 20-30 zł. Jednak ich przyklejenie wymaga bardzo dużej wprawy, a efekt utrzymuje się nie dłużej niż jeden dzień, więc raczej jest to opcja na wielkie wyjścia. 

Sztuczne rzęsy maja zarówno wielu zwolenników jak i przeciwników. Profesjonalnie wykonane, choć nie są tanie, dają spektakularny efekt, który wcale nie musi wyglądać nienaturalnie ani zniszczyć naszych własnych rzęs. Uważajmy jednak na zbyt tanie zabiegi i zawsze zwracajmy uwagę, czy kosmetyczna ma odpowiedni certyfikat.