Bardzo lubię żeglowanie. Te pasję odziedziczyłam po moim ojcu, który kiedyś pływał nawet na statku, ale potem znalazł pracę na lądzie i tak już zostało. Nie mniej jednak co roku wyjeżdżaliśmy na Mazury, żeby pożeglować, a yacht charter nam to umożliwiał.

Charter jachtów Mazury może być lepszym rozwiązaniem

czarterZawsze nie mogłam się doczekać wakacji, żeby wreszcie powrócić do moich ulubionych miejsc. Pewnego dnia zaczęłam się zastanawiać ile w ogóle musieliśmy wydać na charter jachtów mazury, na pewno sporo. Każdy taki tygodniowy wypad to spore koszta, a my byliśmy tam co roku, czasem nawet poza sezonem wakacyjnym przyjeżdżaliśmy na kilka dni. Jakby to wszystko doliczyć, to pewnie wyszłaby cena jachtu. Własny jacht! Jak cudownie to brzmi! Posiadanie własnego jachtu to byłoby jak spełnienie marzeń. Na podwórku mamy tyle miejsca, ze można by go tam trzymać, na wakacje wynająć przyczepkę, żeby dowieźć jacht na Mazury i go zwodować. Wtedy żaden Yachtcharter Polen Masuren nie jest nam potrzebny. Możemy pływać ile chcemy, gdzie chcemy, jak długo chcemy i zatrzymywać się gdzie chcemy. Wiem, ze jednorazowo to bardzo duży wydatek finansowy, ale myślę, ze się bardziej opłaca niż wynajem jachtów co roku. W sezonie ceny zawsze wzrastają, bo jest więcej chętnych, za dobę to nawet czterysta złotych, za dobrej jakości jacht z pełnym wyposażeniem. Za cały tydzień trzeba zapłacić zatem kilka tysięcy. Jeśli pomnożymy to przez powiedźmy dziesięć lat, jak jeździliśmy żeglować to otrzymamy zawrotną kwotę.

Na pewno kupno własnego jachtu bardziej się opłaca, niż takie wynajmowanie. Raty w banku na pewno wyjdą podobnie, jak wynajem, a co własne to własne. Zawsze taki jacht można sprzedać i odzyskać pieniądze, a wynajmu nie da się zwrócić. Własny jacht to na pewno dobra inwestycja.

Kategorie: Wakacje