Pacjenci po wypadkach, którzy doznali urazów potrzebują odpowiedniego leczenia. Wszelkie złamania, zwichnięcia, nadwyrężenia i inne urazy wymagają nie tylko doraźnej pomocy medycznej. Często unieruchomienie ręki, nogi czy kręgów należy połączyć także z późniejszym działaniem. Pomoc typowo chirurgiczna jest więc jedynie częścią interwencji medycznej.

Rehabilitacja jako sprawdzony sposób powrotu do formy

rehabilitacja w KrakowieNastawienie złamanej kości oraz założenie gipsu są pomocne, ale pacjent także po jego zdjęciu potrzebuje często dużo czasu, aby wrócić do formy sprzed wypadku. Zwłaszcza cięższe urazy wymagają pomocy rehabilitacyjnej. Wielu pacjentów potrzebuje długotrwałej rehabilitacji. Co jednak tak naprawdę obejmuje medyczna rehabilitacja w Krakowie? Otóż tego typu dział medycyny to cały szereg działań, które mają pomóc osobie z urazem, niepełnosprawnej czy borykającej się ze schorzeniami narządów ruchu w powrocie do formy. Rehabilitacją zajmują się osoby, które są fizjoterapeutami. Ten kierunek jest połączeniem wiedzy typowo medycznej z technikami masażu. Rehabilitant ma za zadanie pomóc pacjentowi wrócić do dobrej formy. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom, masażom i rozmaitym zabiegom z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu medycznego chorzy czy niepełnosprawni mogą powrócić do formy sprzed wypadku. Często nie jest jednak możliwe całkowite wyeliminowanie konsekwencji urazu. W takim wypadku rehabilitant ma zadanie pomóc pacjentowi wrócić do formy, która pozwoli mu samodzielnie wykonywać codzienne obowiązki. Często ćwiczenia z fizjoterapeutą oraz rozmaite zabiegi pozwalają choremu wrócić do pracy oraz być aktywnym. Oczywiście wiele zależy tutaj od stopnia urazu. Jednak współczesne techniki rehabilitacyjne są o wiele lepiej rozwinięte niż jeszcze przed kilkunastoma laty.

Szczególny charakter ma rehabilitacja neurologiczna. Tutaj masaże i ćwiczenia z terapeutą często nie wystarczą. Może być potrzebna również pomoc innych lekarzy, logopedów, pielęgniarek. Czasami rehabilitację należy połączyć z psychoterapią, ponieważ kondycja psychiczna chorego również ma duże znaczenie w czasie jego powracania do dobrej formy.

Kategorie: Usługi