Budowa domu to bardzo kosztowna inwestycja, dlatego warto poszukać rozwiązań, dzięki którym będziemy mogli w przyszłości zaoszczędzić. Takim też rozwiązaniem jest montaż rekuperacji, oprócz mniejszych kosztów za ogrzewanie zyskamy również większy komfort życia.

Rekuperacja – co warto o niej wiedzieć?

rekuperacja kielceRekuperacja, nazywana także wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła opiera się na ruchu powietrza wytwarzanym przez maszynę, czyli urządzenie zwane rekuperatorem lub sercem całego systemu. Dzięki niemu mamy możliwość kontrolowania ruchu powietrza nawiewanego oraz usuwanego z naszych pomieszczeń a co najważniejsze odzyskiwania ciepła z nagrzanego, ale zanieczyszczonego i brudnego powietrza. Jak działa rekuperacja Kielce? To proste, wystarczy w domu zamontować rekuperator z wymiennikiem służącym do odzysku ciepła, który wyciąga powietrze w dwóch kierunkach jednocześnie. Pierwszy strumień to zimne powietrze, które pobierane jest z zewnątrz a drugi to brudne powietrze z naszych pomieszczeń. Oczywiście, aby powietrze mogło być pobierane oraz wyciągane należy zamontować czerpnię i anemostaty. Równie ważny jest także system kanałów, którymi to powietrze się przemieszcza. Kiedy już zimne i brudne powietrze dotrze do rekuperatora to zanieczyszczone powietrze oddaje swoje ciepło temu nawiewanemu, ale nie miesza z nim, dzięki czemu do naszych pomieszczeń nawiewane jest czyste i ciepłe powietrze. Aby tak się stało dodatkowo jest ono filtrowane ze wszelkich zanieczyszczeń.

Dzięki rekuperacji nie tylko zaoszczędzimy na ogrzewaniu, ponieważ odzyskujemy do 90% ciepła, ale również znacznie podnosimy komfort swojego życia, gdyż dzięki niej w naszych pomieszczeniach przez całą dobę mamy czyste i świeże powietrze bez względu na to ile osób znajduje się w budynku.

 

Kategorie: Budownictwo