Co się bardziej opłaca nam wybudować, jeśli chodzi o budowę domu jednorodzinnego? To pytanie zadaje sobie chyba każdy:Czy warto dopłacać do domu pasywnego? Teraz postaram się odpowiedzieć na to pytanie.

Drzwi z montażem to dobry zakup

drzwi z montażemNajważniejsza kwestia, to to, czy chcemy mieszkać długo w naszym domu. Jeśli nie przywiązujemy się do niego i w założeniu mamy, że za jakiś czas się go sprzeda i wyjedzie… to i tak lepiej wybudować domy pasywne. Czemu? Przecież za niedługo się zbierzemy i wyjedziemy, to mam dopłacać więcej dla kogoś? Niby tak, ale takie domy są dużo więcej warte! Co jeszcze lepsze, nawet za kilka czy kilkanaście lat ten dom nie straci na wartości, ponieważ takich domów wcale nie ma aż tak dużo a termiczne bramy garażowe dzisiaj są rzadkością. Szczególnie, jeśli mamy możliwość usadowienia go gdzieś nad jeziorem, tak, żeby móc mieć i walory ekologiczne i rekreacyjne. Wiadomo, że wtedy to nawet niezbyt jest sens sprzedawać go, bo gdzie byśmy mieli lepiej, jak w naszym pasywnym domu, gdzie nie mamy wahania temperatury, powietrze jest świeże, ze względu na ciągłą cyrkulacji mechaniczną powietrza. Dodatkowo, jeśli zakupimy zewnętrzne, izolowane drzwi z montażem Wrocław, wszędzie energooszczędne żarówki diodowe, izolowane drzwi wewnętrzne , to i oświetlenie i bojler a nawet dodatkowe ogrzewanie będziemy mogli zasilić za pomocą energii słonecznej. A jeśli będziemy chcieli coś więcej? Oczywiście do piekarnika warto byłoby już wykorzystać energię zewnętrzną. Ale już komputery, telewizory itd. moglibyśmy zasilać za pomocą energii wytworzonej choćby za pomocą energii wytworzonej w naszej przydomowej elektrowni wiatrowej, którą moglibyśmy postawić przy jeziorze, gdzie wiatr jest zawsze trochę mocniejszy. Jak widać, mamy wiele możliwości.

Zainwestujemy raz, ale później rachunki mamy niemal 90% niższe. Więc myślę, że jest to naprawdę ciekawy pomysł. Więc w mojej opinii budowa domu pasywnego po prostu się opłaca, ze względu na późniejsze oszczędności i oczywiście dopłaty do budowy.

Kategorie: Budownictwo