Czy warto studiować kierunek jakim jest kosmetologia? Jeżeli tylko chcesz i jesteś tego pewna lub pewny to oczywiście. Najważniejszy jest wybór odpowiedniej drogi dla siebie.

Kawas hialuronowy tylko w klinice medycyny estetycznej

kwas hialuronowyJeżeli traktujesz to jako opcję no trudno, idę to nie osiągniesz w tej dziedzinie sukcesów. Natomiast w momencie, gdy włożysz w to mnóstwo serca i dobrej woli możesz znaleźć się gdziekolwiek chcesz. Jeżeli masz zamiar ograniczyć się tylko do kosmetyki kolorowej, czyli malowania kogoś oraz stylizacji paznokci czy brwi nie wybieraj się na studia. W tej materii wystarczy Ci studium kosmetyczne. Pamiętaj, że po kosmetologii możesz wykonywać tylko i wyłącznie proste zabiegi takie jak tworzenie własnych masek i kremów, nakładanie ich na twarze klientom, robienie mikrodermabrazji oraz masaży twarzy. Medycyna estetyczna, jak zapewnia jeden z lekarzy kosmetologów z Torunia przeznaczona jest tylko dla specjalistów. Oczywiście, niektóre zabiegi takie jak osocze bogatopłytkowe wymagają specjalistycznej pomocy, właśnie kosmetologa. Dlatego osoby po tym kierunku studiów mogą szukać zatrudnienia w gabinetach medycyny estetycznej. Niektóre kosmetyczki uważają także, że mogą aplikować kwas hialuronowy. Błąd. Od taki specjalistek radzimy uciekać jak najdalej, ponieważ taki zabieg może wykonać tylko certyfikowany lekarz. Podobnie zresztą sytuacja ma się przy likwidacji żylaków. Skleroterapia to zabieg, który może być wykonany tylko za pośrednictwem i zgodą chirurga naczyniowego. Jeżeli osoba, która skończyła kosmetologię oferuje Ci takie usługi najlepiej zawinąć nogi i odejść.

Nie posiada ona ani doświadczenia ani, co najważniejsze prawa do wykonywania tego typu zabiegów. Nie inaczej działa laser frakcyjny, który odpowiada za usuwanie zmian potrądzikowych, blizn i rozstępów. On także musi być używany bardzo rozważnie przez lekarza.