Właściciele czworonogów bardzo często starają się restrykcyjnie podchodzić do zaleceń weterynarzy, a także opinii innych osób, które mają podobną rasę zwierząt. Wiele wątpliwości mają szczególnie te osoby, które po raz pierwszy mają do czynienia z rasowymi psami, u których odpowiednio zbilansowana dieta to podstawa.

Kiedy podawać szczeniakom gryzaki?

gryzaki dla psaNajczęściej pojawiające się pytania dotyczące przede wszystkim szczeniaków. Z uwagi na ich słabą odporność oraz niewykształcone jeszcze wszystkie narządy, młode czworonogi nie powinny jeść wszystkiego. Czy zatem gryzaki dla psa będą dla niego odpowiednie? W tym przypadku nie ma wątpliwości, że jest to właściwy wybór, pod warunkiem, że będą one naturalne, bez chemicznych dodatków. Gryzaki nie powinny być również zbyt twarde, gdyż niektóre psy nie są w stanie zbyt dobrze rozdrobnić pokarmu, co może im później zaszkodzić. Odpowiednie będą między innymi ogonki wieprzowe, żwacze czy ścięgna wołowe. Taki gryzak zajmie psa na dłuższy czas, a przy okazji zadba o jego zdrowie. Produkt można podawać czworonogom w formie przysmaku, aby pies mógł za jego pomocą oczyścić swoje zęby, a dodatkowo dostarczyć do organizmu dodatkowych mikroelementów oraz białka. Gryzaki odpowiednio masują też dziąsła zwierzęcia. Powinno podawać się je między posiłkami, gdyż produkty nie zastępują karmy, a są jedynie dodatkiem do niej. Dzięki nim można nakłonić zwierzę do nauki wykonywania komend.

Nie każdy pies będzie przepadał za tymi samymi smakołykami. Niektóre zwierzęta nie lubią produktów wędzonych, inne na przykład wieprzowych. Właściciel swojego czworonoga musi samodzielnie zdecydować o tym, który gryzak wybierze, aby ten smakował zwierzęciu. Przed zakupem należy dokładnie przeczytać szczegółowy opis produktu.