W obecnych czasach, gdzie w przód poszło budownictwo i buduje się bardzo dużo, to liczy się czas wykonania pracy. Oczywiście oprócz jakości. Wracając do czasu przez to wykorzystuje się maszyny zamiast siły roboczej. Dlatego teraz jeden z większych zysków będą miały firmy świadczące wynajem dźwigów.

Wynajem dźwigów Poznań jest dochodowy

dźwigiKażdy taki sprzęt powinien w dokumentacji mieć informacje o uprawnieniach wymaganych przez operatora dźwigu. Nawet w ustawie jest napisane, że każdy operator dźwigu, żurawia czy innej maszyny budowlanej, czy kierowcy wózków widłowych powinni posiadać odpowiednie uprawnienia czy kwalifikacje, aby operować dana maszyną. Oczywiście firmy świadczące wynajem dźwigów Poznań, mogą zapewnić pracownika z odpowiednimi kwalifikacjami, ale jeśli chcesz sam operować dźwigiem to musisz mieć uprawnienia. Oczywiście ta pierwsza opcja jest lepsza gdy nie posiadasz dużej firmy, a dźwig jest potrzebny Ci raz na rok. Jeśli jednak masz dużą firmę to posiadanie wykwalifikowanej załogi jest rzeczą oczywistą. Jak wygląda taki kurs? Składa się z teorii i praktyki jak np. kurs na prawo jazdy. Praktyczny kurs odbywa się zazwyczaj po 10 godzin dziennie, na który nie stoi się i nie przygląda jak pracuje operator tylko samemu oczywiście pod okiem operatora. Na początku jest to ciężkie, ale po jakimś czasie się wyrobimy. Teoria też nie wygląda tradycyjnie. Siadamy na budowie z dwoma egzaminatorami. Rozmowa wygląda normalnie nie tak jak w przypadku innych egzaminów (pytanie odpowiedź). Rozmawia się o bezpieczeństwie, o obowiązkach operatora i o tym kiedy można a kiedy nie siąść za sterami żurawia. Oczywiście na praktyce nie będziemy siedzieć w żurawiu na górze tylko naszym zadaniem będzie sterowanie zdalne.

Dlatego warto przemyśleć sprawę żurawia i uprawnień do niego, przekalkulować czy nam się to opłaci i po ilu latach zwróci. Jednak czasem warto jest zdać się na wynajem dźwigów.

Kategorie: Usługi