Panele grzewcze to stosunkowo nowoczesna technologia, czym się jednak charakteryzuje? Jakie mają cechy, które sprawiają, że jest to całkiem inna technologia, niż wszystko to, co do tej pory było używane do ogrzewania?

Grzejniki na podczerwień nie wysuszają powietrza

grzejniki na podczerwieńNajwiększa różnica jest taka, że nie ogrzewamy powietrza, jak robią wszystkie do tych czasowe sposoby ogrzewania a ogrzewają właśnie ściany, meble itp. Inaczej mówiąc falami podczerwonymi a dokładnie ogrzewanie na podczerwień nie robi nic z powietrzem samym w sobie, ponieważ powietrze ma zbyt małą gęstość, żeby mogły jakoś z nimi zareagować, jednak fale te dochodząc do mebli ogrzewają je, co prawami fizyki wymusza na nich oddanie ciepła wszystkiemu dookoła. Jak widać metoda ogrzewania jest całkiem inna. W zwykłych grzejnikach najpierw jest nagrzane powietrza a dopiero później wszystko inne. Panele grzewcze dodatkowo są dużo bardziej energooszczędne w stosunku do innych metod ogrzewania domu z wykorzystaniem energii elektrycznej. Ogrzewanie na podczerwień nie jest niebezpieczne dla nas, ponieważ to fale z którymi mamy styczność na co dzień. Nie słyszałem jeszcze o badaniach, który wskazałyby negatywny wpływ ich na nas. Co więcej grzejniki na podczerwień nie wysuszają tak bardzo powietrza, co bardzo dobrze wpływa na nasze drogi oddechowe. Jak widać nie ma sensu obawiać się technologią jaką są panele grzewcze na podczerwień, jeszcze kilka lat temu klimatyzacja również była tak negowana a dzisiaj jest niemal w każdym samochodzie i coraz więcej domów ją montuje, to chyba wystarczająco pokazuje, że ludzie przekonują się w końcu do osiągnięć technologicznych i zaczynają je wykorzystywać.

Technika jest coraz lepiej rozwijana i nie powinniśmy przed nią uciekać, a bardziej się do niej przyzwyczaić i współgrać z nią.