Kiedy udamy się do sklepu budowlano-remontowego, zwykle pewnego rodzaju zaskoczeniem może być dla nas mnogość i zróżnicowanie proponowanego tam asortymentu produktów. Warto jednak pamiętać, że w sklepach tego typu zaopatrują się specjaliści odpowiedzialni za wybudowanie różnorodnych konstrukcji, nie tylko budynków. Z tego też powodu w sprzedaży znajdziemy, np. akcesoria przydatne podczas wykonywania rowów melioracyjnych.

Właściwości dobrej geowłókniny

wytrzymałe geowłókniny do drenażuJednym z produktów, którego zwykle nie stosujemy podczas standardowych remontów wykonywanych w mieszkaniach, jest geowłóknina drenażowa. Jak sama nazwa może nam sugerować, jest to produkt, który wykorzystywany jest na podłożu, a jego zastosowanie może być dość zróżnicowane dzięki licznym właściwościom, jakimi się on charakteryzuje. Wytrzymałe geowłókniny do drenażu wykorzystywane są przy budowie wspomnianych rowów melioracyjnych czy też zbiorników wodnych, ale również podczas przygotowywania różnorodnych skarp. Ze względu na swoje właściwości drenażowe doskonale sprawdza się często przy budowie chodników, gdzie może stanowić dobre wzmocnienie dla nadbudowy. Oczywiście, wszystkie geowłókniny charakteryzuje duża odporność na rozciąganie, a także liczne właściwości filtracyjne, co sprawia, że bardzo efektywnie odprowadza wodę. Dzięki temu możemy z pełnym powodzeniem zastosować geowłókninę w momencie, gdy zależy nam na odseparowaniu jednego rodzaju podłoża od drugiego.

Na polskim rynku znajdziemy kilku producentów wysokiej jakości geowłókniny, dzięki czemu zawsze możemy dokonać zakupu produktu cechującego się odpowiednią grubością i szerokością. Zwykle bez większego problemu możemy zakupić taką ilość geowłókniny, która faktycznie będzie nam potrzebna podczas realizacji zadania, co na pewno zwiększa ekonomię zakupu.

Kategorie: Ogród