Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że kupowanie psu klatki jest zwyczajnie bestialskie. Dla osób niewtajemniczonych w temat klatka często kojarzy się z czymś na wzór budy na podwórku z tą różnicą, że w domu. Tymczasem klatki kannelowe nie są w żaden sposób stosowane w ramach kary, bądź nie służą uwiezieniu psa wbrew jego woli. 

Zalety klatek dla psów

klatka dla psaKlatki kannelowe nie mają służyć żadnemu bezdusznemu zachowaniu człowieka względem psów. Nie stanowią dla czworonogów żadnego więzienia, ani miejsca w którym pies ma zostać zamknięty za karę. Klatka jest niczym innym, jak pokojem dla naszego psiaka i służy mu, jako po po prostu miejsce do wypoczynku oraz wyciszenia się. Z pewnością każdy właściciel psa zauważył, że jego czworonożny przyjaciel ma tendencję do zasypiania pod stołem, lub pod krzesłami. Dzieje się tak ponieważ w ten sposób właśnie nasz psiak szuka ustronnego i spokojnego miejsca dla siebie i tym miejscem ma być dla niego właśnie klatka dla psa która pozwoli mu w spokoju odseparować się od świata zewnętrznego. Klatki dla psów zatem mają w swoim zamierzeniu działać zupełnie tak, jak dla nas sypialnia. Jest to zwyczajnie odpowiednich domków, jakie kupujemy naszym kotom. Ponadto w takiej klatce nasz pies znajduje schronienie w przypadku sytuacji w których nie chce uczestniczyć, jak na przykład odwiedziny gości, którzy chcą się bawić z naszym psem i zaczepiają go podczas, gdy on chce mieć święty spokój.

Klatki kannelowe zawierają w sobie przeważnie leżysko dla psa, więc mogą one mu także służyć, jako legowisko. Co więcej świetnie sprawdzają się przy okazji stresujących momentów w życiu naszego czworonoga, jak chociażby sylwester i wystrzały fajerwerków o północy. W takich momentach klatka daje psu możliwość schronienia się i poczucia bezpieczeństwa. Klatkę kannelową warto ustawić w domu w takim miejscu w którym sami najczęściej przebywamy, aby pies pomimo odseparowania się miał z nami stały kontakt.