Kiedy w końcu przychodzi czas remontu naszego domu we Wrocławiu wszyscy się cieszymy, że będzie on wyglądał wspaniale. Odświeżone ściany, nowe panele i płytki ceramiczne, szczelniejsze okna, czy lepsze drzwi to tylko niektóre z prac, które musimy wykonać.

Jak każdy doskonale wie, po remoncie jest dużo sprzątania

sprzątanieNiestety, sam remont to nie wszystko. Po nim każdy musi posprzątać, ustawić z powrotem meble, przypomnieć sobie jak stały dekoracje. A co najważniejsze, trzeba usunąć zabrudzenia, które powstały podczas remontu. Jak to zrobić najlepiej? To zależy od powierzchni zabrudzonej. Jeśli zaplanowaliśmy czyszczenie elewacji to najprawdopodobniej nie musimy nic robić, bo robiliśmy to czystą woda pod ciśnieniem. Jeśli potem malowaliśmy elewację na nowo to warto od razu usunąć resztki farby, ponieważ wtedy najłatwiej się ona spłucze, a myjka ciśnieniowa szybko wszystko usunie. Podobnie wygląda czyszczenie kostki brukowej i jej ponowną impregnację to nie mamy nic do sprzątania, bo samo czyszczenie kostki brukowej było sprzątaniem, a jeśli nakładamy na nią warstwę zapobiegającą ponownemu zabrudzeniu to jej nie zmywamy. Co z remontami w domu? Resztki farby, silikonów, tynków czy szpachli szpecą jego wygląd? Najlepiej jest je natychmiast usunąć. Płytki czy panele podłogowe łatwo ulegają zarysowaniom, więc nie można z nich zeskrobywać zaschniętego brudu. Mycie silnymi środkami też nie wchodzi w grę, bo mogą one odbarwić powierzchnie czyszczoną. Kiedy zabrudzenia są jeszcze świeże to można je zetrzeć wilgotną gąbką lub szmatką, a następnie wytrzeć na sucho. Inaczej będziemy się męczyli z punktowym usuwaniem brudu, a czyszczenie posadzek-wrocław taką metodą jest bardzo pracochłonne i czasochłonne. Po co dodawać sobie dodatkowej pracy?

Lepiej od razu czyścic wszystko na bieżąco dzięki czemu od razu po zakończeniu prac nasz dom będzie gotowy do dalszego użytkowania.

Kategorie: Usługi