Od okresu dojrzewania mam pewien wstydliwy problem. Rośnie mi wąsik. Bardzo się go wstydzę i regularnie chodzę do kosmetyczki, by go usunąć. Zabieg muszę powtarzać dość często, bo wąsik jest ciemny i bardzo widoczny na mojej jasnej skórze. Wstydziłam się go bardzo. Między zabiegami wyrywałam włoski pęsetą.

Zabiegi depilacji laserowej dostępne w Krakowie

depilacja laserem krakówPo kilku latach doszłam do wniosku, że muszę znaleźć inne rozwiązanie. Miałam już dość depilacji woskiem. Zabieg był bolesny i nieprzyjemny. Postanowiłam poddać się depilacji laserowej. Zabieg ten pozwala na stałe pozbyć się niechcianego owłosienia. Światło lasera uszkadza naczynia krwionośne na dnie mieszka włosowego. Cebulka pozbawiona substancji odżywczych obumiera. Na szczęście, jeśli szukałam zabiegu jakim jest depilacja laserem Kraków to miejsce, gdzie bez problemu ją znalazłam. Można ją wykonać w wielu gabinetach kosmetycznych. Podczas konsultacji przed zabiegiem dowiedziałam się jak się do niego przygotować. Na miesiąc przed zabiegiem nie wolno mi było się opalać ani stosować samoopalaczy, na kilka dni przed nie mogłam stosować preparatów z złuszczających skórę. W dniu zabiegu nie mogłam mieć na sobie makijażu ani kremów.  Po zabiegu naturalne jest zaczerwienienie skóry lub obrzęk. Skórę w miejscu depilacji traktować delikatnie. Włoski można golić, ale nie wolno ich wyrywać pęsetą ani usuwać za pomocą wosku.

Byłam mile zaskoczona efektem pierwszego zabiegu. Włosy odrastały w o wiele mniejszej ilość. Były też cieńsze. Po serii kilku zabiegów, wykonywanych w odstępie kilku tygodni, mój wąsik przestał być problemem. Żałuję, że nie zdecydowałam się na takie rozwiązanie wcześniej. Bałam się, że zabieg będzie bolesny, a okazało się, że nie było żadnego bólu ani dyskomfortu.