Nadużywanie alkoholu sprawia, że w organizmie gromadzą się toksyny oraz w znacznym stopniu pogarsza się stan zdrowia. Choroba alkoholowa prowadzi do wyniszczenia organizmu, a także zaburzeń funkcjonowania w społeczeństwie, pracy oraz rodzinie. Dlatego po wieloletnim nadużywaniu alkoholu bardzo ważne jest podjęcie leczenia. Pierwszym etapem jest przede wszystkim sama świadomość chorego i chęć podjęcia terapii.

Leczenie uzależnień alkoholowych i skuteczny detoks

detoks alkoholowy warszawaAby rozpocząć właściwą terapię leczenia uzależnienia wymagany jest detoks alkoholowy Warszawa w ośrodkach leczenia uzależnień prowadzi odtruwanie organizmu z alkoholu pod opieką specjalistów i lekarzy. Medyczny detoks polega na łagodzeniu objawów związanych z zespołem odstawiennym oraz wypłukuje z organizmu wszelkie toksyny dostarczane przez wiele lat. Uzupełnia się również elektrolity i witaminy w formie kroplówek. Osoba chora przechodzi również kompleksowe badania oceniające ogólny stan zdrowia. Wieloletnie spożywanie alkoholu prowadzi do wielu chorób przewlekłych związanych z układem krążenia, wyniszcza wątrobę, a także wpływa na psychikę człowieka. Oczyszczenie organizmu z alkoholu i toksyn pomaga w przejściu kolejnych etapów związanych z terapią.

Cały proces odtruwania uzależniony jest od stanu fizycznego i psychicznego alkoholika, pomaga przywrócić właściwą gospodarkę metaboliczną organizmu, nabrać sił i wzmocnić odporność, ale nie gwarantuje wyleczenia. Pomaga jednak w podjęciu decyzji o zastosowaniu terapii psychologicznej i w znacznie łatwiejszy sposób pomaga przetrwać okres zespołu abstynenckiego. Odtruwanie organizmu po alkoholu nie jest sposobem na wyleczenie z nałogu alkoholowego, a jest jednym z pierwszych etapów kompleksowej terapii. Wiele ośrodków terapeutycznych prowadzi niebywale dyskretne terapie indywidualne oraz grupowe.