Decyzja o wyborze pompy ciepła Łódź jako sposobu ogrzewania domu nie jest wcale łatwa. Powodem jest wysoka cena urządzenia i całej instalacji. Mimo że wykorzystać można pompy ciepła dofinansowane, nadal należy uwzględnić kilkadziesiąt tysięcy złotych dodatkowego obciążenia inwestycji wraz z montażem i budową wymiennika ciepła.
Pompy ciepła nie uszczuplają nam portfela.
Osoby, które, mimo powyższych wątpliwości, zdecydowały się na zakup tego urządzenia, są nastawione pozytywnie. Pompy ciepła stają się coraz bardziej modne – i wygłaszając te słowa uwzględniamy nie tylko Łódź, ale skalę całego kraju. Wielu inwestorów tłumaczy, że inwestuje w pompę dziś, by – po nieuniknionym wzroście cen paliw w przyszłości – móc płacić znacznie niższe rachunki. Pompy ciepła Łódź są alternatywą dla tradycyjnych źródeł energii. Pompa ciepła to urządzenie zasadniczo bezobsługowe, a więc sprawiające mało kłopotów. Wcześniej można zaprogramować je na różne sytuacje, ustalając pożądane w konkretnych porach dnia i tygodnia temperatury, włączając ogrzewanie podłogowe na żądanie. Trzeba jednak zaznaczyć, że powietrzna pompa ciepła zdaje egzamin tylko wtedy, gdy traktuje się ją jako ogrzewanie uzupełniające. W czasie potężnych mrozów dom trzeba ogrzewać innym źródłem ciepła, bo ten jako jedyny może nie wystarczać. Obecnie inwestorzy, ale i sami innowatorzy rynku energetycznego, próbują wyliczyć, po ilu latach inwestycja w pompę ciepła się zwróci. Nawet przy porównaniu kosztów inwestycji i ogrzewania z innymi źródłami ciepła, trudno wysnuć jednoznaczny wniosek. Przyjąć można, że taki okres zwrotu wynosi ponad dziesięć lat. Ważną rolę w decydowaniu o wprowadzaniu w życie alternatywnych źródeł energii odgrywa ekologia. Ludzie coraz częściej chcą żyć ze świadomością, że nie degradują środowiska. Argumentem bardziej pragmatycznym jest wygoda.
Piece węglowe czy gazowe wymagają jednak doglądania w konkretnej częstotliwości, co może być uciążliwym obowiązkiem. Pompy ciepła swą pracę reguluje samoistnie, dbając o komfort cieplny w pomieszczeniu nawet w sytuacji nieobecności mieszkańców.