Kilka dekad temu, w Polsce, nie można było kupić za wiele rzeczy. Starsze pokolenie pamięta to doskonale. Rarytasem były pomarańcze i zegarki elektroniczne. Potem nastąpiły zmiany polityczne i w sklepach można kupić praktycznie wszystko, czego dusza zapragnie. Stan ten trwa już parę lat, dlatego wraca moda na rękodzieła.

Co jest w składzie dresówki pętelki?

dresówka pętelkaKiedyś ubrania szyto w domach, bo nie było innego wyboru. Dziś szyje się je, by mieć oryginalny ciuch lub coś bardzo spersonalizowanego. Najlepszym, bo najwygodniejszym materiałem do tworzenia ciuszków dla dzieci oraz ubrań dla dorosłych jest dresówka pętelka. Idealnie nadaje się do szycia czapek, spodni czy sukienek. Jeśli podoba nam się jakiś krój, ale kolorystycznie nie możemy nic dla siebie znaleźć, wystarczy kupić dresówkę i z niej stworzyć coś własnego. W składzie dresówki jest bawełna i elastan, które dają jej odpowiednie właściwości: cyrkulację powietrza, elastyczność i wytrzymałość. Pętelka dresówka powstaje z jednej nitki ułożonej w odpowiedni splot. Widoczne są na niej charakterystyczne pętelki, stąd nazwa dzianiny. Tę posiada dresówka niedrapana, która jest lżejsza od drapanej. Obydwie są odporne na gniecenie, co jest ogromnym atutem, szczególnie w ubrankach dla dzieci. Dresówka ma przystępną cenę i występuje w bogatej wersji kolorystycznej i drukowanej. Jej atuty sprawiają, że szycie nie jest koniecznością, a może być przyjemnością. Nie wspominając o względach finansowych.

Każdy wie, że wszystko co robi się samemu, jest tańsze niż kupione. Dodatkowo, robimy to dla siebie, na wymiar, indywidualnie. Czy ubranie będzie z dresówki pętelki czy z jedwabiu, będzie miało krój taki, jaki nam pasuje, za cenę materiałów. Oczywiście, nie każdy musi lubić szycie. Można lubić gotowanie, a ubrania kupować w sklepie.

 

Kategorie: Zakupy