Co nam do głowy przyszło na te stare lata, to ja sama nie wiem? Jednak zdecydowaliśmy się z żoną na to, że na naszej wspaniałej działce, wybudujemy dom, a właściwie, taki mały domek.

Izolacja pionowa poradzi sobie z wilgocią

tania izolacja pionowaNie ma się, co dziwić, ludzie po sześćdziesiątce naprawdę źle czują się w mieście. Szczerze mówiąc, już dawno temu rozważaliśmy z żoną budowę domu na tym terenie, jednak baliśmy się o jego wytrwałość. Działka znajduje się, bowiem w pobliżu jeziora i tyki nasiąkają tam wilgocią. Jednak ostatnio czytaliśmy z żoną, że istnieje teraz coś takiego jak izolacja piwnicy, a nawet hydroizolacja piwnicy i do tego wszystkiego jeszcze tania izolacja pionowa, wszystko to ma za zadanie osuszanie murów i zapobieganie dostawania się wilgoci do wnętrza domu… Czy państwo słyszeli, albo może korzystali już z czegoś takiego jak ta wspomniana izolacja piwnicy, czy hydroizolacja piwnicy. Oczywiście nie zrozumcie mnie źle, ja dobrze wiem, na czym polega osuszanie murów. Naprawdę, wiem też, czym jest izolacja pionowa, i do czego potrzebna jest hydroizolacja piwnicy… Ja jednak chciałbym się tutaj zapytać, o to, czy może ktoś z państw ma już doświadczenie w tym zakresie, może znacie państwo jakąś dobrą firmę. Nam już się trochę nie chce tego wszystkiego sprawdzać w Internecie i tak mamy teraz bardzo dużo na głowie. Cała rodzina odradzała nam budowę tego domu, jednak ja uważam to za niesłuszne, bo przecież, kiedy my będziemy mieli czas na to, żeby spełniać swoje marzenia, kiedy, jak nie teraz, prawda? To gadanie, to niech sobie wszyscy zostawią dla siebie, my już mamy ten komfort, że nie musimy nikogo słuchać. Poza tym, mamy z żoną stabilną sytuację finansową i w razie niepowodzenia na placu budowy, zawsze zostaje dla nas mieszkanie w mieście.

Chociaż, mi się wydaję, że żadne wszelkie wypadki nas nie spotkają i już za parę miesięcy usiądziemy z żoną przy lekkim świetle kominka z lampką wina w dłoni, tak jak w naszych marzeniach… Ja przyznam szczerzę, że nie rozumiem moich dzieci, przecież ten dom będzie kiedyś dla nich…

Kategorie: Budownictwo