Dzisiaj udało mi się dostać bardzo cenne dla mnie zlecenie. Właściciel pewnej sporej nieruchomości z ogrodem zatrudnił mnie do założenia ogrodu. Jego dom został zbudowany miesiąc temu a ogród do tej pory potrzebuje fachowej ręki.

Zakładanie ogrodów bardzo prosta sprawą

zakładanie ogrodówUwielbiam moją pracę. Działam na terenie miejscowości Gdańsk. Zlecenie, które otrzymałam jest spoza miasta ale trójmiasto nie jest duże i nie mogłam odpuścić sobie takiej szansy. Projektowanie ogrodów to moja pasja. Od małego się tym interesowałam. Kiedyś z rodzicami mieliśmy działkę poza miastem. Już tam próbowałam swoich sił w tej branży. Pielęgnacja ogrodów jest bardzo ważna. Należy się znać na roślinach a także środkach do pielęgnacji roślin. Zakładanie ogrodów w Trójmieście nie jest dla mnie skomplikowaną czynnością. Znam się na roślinach i staram się dobierać odpowiednie odmiany roślin do czasu, który klient może poświęci ogrodowi. Każda roślina potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Nie wystarczy tylko zaprojektować ogród, posadzić rośliny i on już zawsze będzie wyglądał tak pięknie. Pielęgnacja ogrodów wymaga wiele pracy. Każde drzewo, krzak musi być przycinany w określonym czasie. Niektóre rośliny należy ochraniać przed zimą. Zawsze zanim podejmę się jakiegokolwiek zlecenia staram się dokładnie poznać klienta i jego podejście do ogrodu. Czy ogród ma być rekreacyjny czy rośliny mają być dodatkiem czy mają grać pierwsze skrzypce. Ważne przy projektowaniu jest także, czy są dzieci. Niektóre rośliny mogą być trujące a małe dzieci często biorą różne rzeczy do buzi. Zakładanie ogrodów to moja pasja i ciesze się, że mogę się realizować w tej branży.

Właściciel uzgodnił ze mną wszystkie szczegóły i teraz pozostaje mi tylko przygotować dla niego odpowiedni projekt, który musi zaakceptować. Mam dokładnie tydzień na przygotowanie projektu.

Kategorie: Praca