Każdy właściciel firmy wie, ile dziennie generuje się w pracy papierów. Umowy z pracownikami, listy płac, ksero dokumentów dla kontrahentów, ogłoszenia na tablicę, ulotki reklamowe, wizytówki dla przedstawicieli handlowych.

Drukarnia to dobry interes.

szyld drukarniTony wydruków są codziennie tworzone. Wbrew pozorom druk cyfrowy nie jest taki tani. Na pewno jest lepszy i bardziej wydajny, niż drukowanie z tuszem, co nie zmienia jednak faktu, iż należy uzupełniać co jakiś czasu kartridże w drukarkach. Kolorowy tusz zużywa się bardzo wolno, bo takowych wydruków zwykle się w przedsiębiorstwie nie robi, ale tusz czarny powinien być zawsze w zapasie, bo zużywa się go ogromne ilości. Ponadto, należy pamiętać, że druk cyfrowy to nie tylko tusz, ale także sprzęt. Obecnie drukarka nawet najlepszej, wiodącej firmy pracuje najwyżej kilka lat, po czym trzeba ją wymienić na nową, bo wymiana części kosztuje drożej, niż kupno nowej. Zatem cena wydruków to cena tuszu do drukarki, samej drukarki oraz papieru, choć ten ostatni jest najtańszy w porównaniu zresztą. Koszty jakie są przez to generowane idą w dziesiątki tysięcy w sakli roku. Być może dobrym rozwiązaniem jest wynajęcie firmy zewnętrznej, do obsługi. Profesjonalna drukarnia posiada specjalistyczne sprzęty, które szybciej i taniej poradzą sobie z wydrukami. Nie interesuje nas już zakup sprzętu czy papieru, serwis nie jest naszym problemem. Po prostu wysyłamy zamówienia do drukarni, a następnie jeden z pracowników jedzie je odebrać. Takich punktów oferujących druk cyfrowy jest przynajmniej w Bydgoszczy sporo, więc możemy wybrać taki, który znajduje się najbliżej naszej firmy, dzięki czemu zaoszczędzimy na kosztach transportu.

Oczywiście, każda firma powinna posiadać drukarkę i ksero, bo nie wiadomo kiedy trzeba będzie nagle wydrukować jakieś dokumenty, ale do stałej współpracy warto znaleźć firmę zewnętrzną. Jeśli nie to chociaż zaprzyjaźnioną drukarnie. 

Kategorie: Reklama