Wziąłem się ostatnio za solidny remont w naszym domu. Już od dekady praktycznie niczego w nim nie zmienialiśmy. Odświeżaliśmy jedynie ściany malując je kolejną warstwą farby. Tym razem postanowiłem zerwać archaiczną boazerię z korytarza i zamienić ją na nowoczesną gładź gipsową połączoną z panelami dekoracyjnymi. Drzwi drewniane postanowiłem wymienić na szklane.

Wiele słyszałem o modnych szklanych drzwiach

modne drzwi szklane ze śląskaPomysł na wymianę drewnianych drzwi wpadł mi do głowy niedawno. Słyszałem jak koledzy z pracy rozmawiali na ten temat i od razu postanowiłem przyjrzeć się jak wyglądają takie drzwi. Bo jak człowiek nic nie remontuje w domu to nawet nie wie, jakie można mieć teraz modne wyposażenie. Znalazłem sklep, w którym oferowane są modne drzwi szklane ze Śląska i udałem się do tego sklepu na rekonesans. Rzeczywiście mieli tam ogromny wybór, a różnorodność wzorów mogła przyprawić o zawrót głowy. Spodobała mi się ta koncepcja, więc postanowiłem uwzględnić ją w planach remontowych. A gry już wszystkie prace w domu zrobiłem i przygotowałem nowoczesne futryny to wysłałem do tego sklepu z drzwiami szklanymi moją żonę, żeby wybrała sobie jakiś wzór, który jej się najbardziej spodoba. Jak już żona wybrała sobie najładniejsze drzwi to panowie z tego sklepu przyjechali na pomiar futryn, bo się okazało, że zrobiłem je w trochę niestandardowych rozmiarach. W każdym razie teraz mamy w domu naprawdę nowocześnie a szklane drzwi prezentują się niczym w jakimś nowoczesnym biurowcu.

Jak się wziąłem po dekadzie za porządny remont to zajął mi w sumie dwa tygodnie, ale wszystko robiłem samodzielnie. Nawet futryny sobie przygotowałem pod nowe drzwi, bo te, które były wcześniej nie pasowałyby do nowoczesnych drzwi szklanych. W każdym razie wszystko mi się udało, a w naszym domu pojawiło się trochę nowoczesności.