Współczesna edukacja charakteryzuje się między innymi tym, że ma charakter ustawiczny. Oznacza to, że trwa w zasadzie przez całe życie.

Jak wygląda edukacja dla dorosłych?

Szkoła dla dorosłych, szkoła policealnaW związku z tym nie tyczy się jedynie nastolatków (uczęszczających do liceum, technikum czy szkoły zawodowej) czy studentów, ale również osób dorosłych, które często funkcjonują już na rynku pracy. Pozwala to na nieustanne podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych. Czasem jest jedynym rozwiązaniem prowadzącym do zmiany pracy na lepszą. Szkoły dla dorosłych to hasło, pod którym kryje się wiele rozwiązań. Czasem mogą to być szkoły tworzone z myślą o osobach, którym w normalnym trybie edukacji nie udało się ukończyć szkoły średniej i zdać egzaminu maturalnego. Wbrew pozorom korzysta z nich całkiem spora grupa osób. Szkoły dla dorosłych to również różnego rodzaju instytucje kształceniowe, które oferują bogatą ofert szkoleń i kursów zawodowych. Kursy zawodowe to prosty sposób na to, aby zyskać dodatkowy zawód. Wśród takich kursów znajdziemy te na operatora koparko – ładowarki, ale również kursy na mediatorów czy chociażby bajkoterapeutów. Zakres tematyczny takich kursów zawodowych jest więc bardzo rozległy. Elementem edukacji dla osób dorosłych są również szkoły policealne. Są to placówki edukacyjne, których oferta skierowana jest z założenia do osób, którym nie udało się dostać na studia po zdaniu egzaminu maturalnego. Szkoła policealna daje szansę na zdobycie zawodu.

Wśród cieszących się popularnością kierunków w szkołach policealnych wymienić należy chociażby kosmetyczkę czy technika dentystycznego. Są to dobre zawody dające duże szanse na zatrudnienie.

Artykuł powstał przy współpracy z:

Akademia Zdrowia

Kategorie: Edukacja