Stosując w naszych domach ogrzewanie konwekcyjne doprowadzamy do tego, że powietrze znajdujące się w pomieszczeniach jest podgrzewane. Na skutek tego podnoszenia temperatury dochodzi do ogrzewania najpierw górnych partii budynków. Dopiero po jakimś czasie odczuwamy ciepło w niższych partiach. W związku z tym bardzo ważne jest aby szczególnie górne fragmenty budynku były właściwie ocieplone.

Izolacja budynku pianą PUR

ocieplanie pianką mazowieckieTworzenie izolacji termicznej wciąż kojarzone jest przede wszystkim ze stosowaniem styropianu. Materiał ten od kilkudziesięciu lat świetnie się sprawdza do ocieplania. Jednak trzeba zauważyć, że od tego czasu pojawiło się w użyciu również wiele innych rodzajów materiałów, które mogą być z powodzeniem zastosowane do tworzenia izolacji termicznej. Na ten moment szczególnie dużym uznaniem cieszy się pianka poliuretanowa określana skrótowo jako pianka PUR. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest ocieplanie pianką Mazowieckie jest jednym z tych województw, w którym można z łatwością znaleźć polecane i sprawdzone firmy zajmujące się świadczeniem profesjonalnych usług z tego zakresu. Pianka poliuretanowa to materiał, którym budynek można ocieplić zarówno od zewnątrz jaki i od środka. Początkowo ten materiał wykorzystywany był głównie do ocieplania poddaszy i to stosowano go głównie na podłodze ze względu na fakt, że niegdyś pianka nie trzymała się powierzchni pionowych.

Obecnie właściwości dostępnej pianki poliuretanowej pozwalają na to aby ocieplać nią praktycznie każdy element domu. Firmy zajmujące się tworzeniem takowych instalacji przywożą na miejsce cały sprzęt, który najczęściej znajduje się w samochodzie. Natomiast do pomieszczeń wciągany jest jedynie wąż, którym płyną substancje z których następnie powstaje pianka.

Kategorie: Budownictwo