Dzieci uczą się przez naśladowanie, dlatego nieraz można zaobserwować jak dziewczynka gotuje dla lalek i wozi je w wózeczku, a chłopiec prowadzi samochód lub naprawia różne rzeczy. Jednak są też zabawki, które podobają się wszystkim dzieciom.

Jak szybko jeżdżą samochody elektryczne?

samochód dziecięcy elektrycznyWybierając zabawki dla swojego dziecka, rodzice kierują się przede wszystkim ich bezpieczeństwem. Najważniejsze, aby produkt był dostosowany do wieku dziecka, aby mogło ono w pełni z niego korzystać. W dzisiejszych czasach bardzo popularne są interaktywne zabawki lub elektryczne. Te drugie mogą mieć niewielkie rozmiary i pozwalać na zdalne sterowanie lub umożliwiać wejście do nich. Samochód dziecięcy elektryczny jest bez wątpienia zabawką, która przypadnie do gustu każdemu dziecku bez względu na płeć czy zainteresowania. Jest to pojazd, którego rozmiary pozwalają na samodzielną jazdę bez rodzica. Wewnątrz samochodów znajdują się fotele dla pasażera i kierowcy, kierownica z klaksonem, pedał gazu, a nawet boczne lusterka. Pojazdy do złudzenia przypominają modele aut, które można spotkać na ulicy, więc nic dziwnego, że tak bardzo się podobają dzieciom. Dla maluchów to nie lada gratka, choć przez chwilę poczuć się dorosły, który sam prowadzi swój samochód. Pojazdy są zasilane wydajnymi akumulatorami, które pozwalają na kilka godzin nieprzerwanej jazdy. Dzięki zamontowanym światłom led z przodu i z tyłu, pojazdy są dobrze widoczne. Niektóre modele wyposażone są w piloty do zdalnego sterowania, które przydają się na spacerze.

Jazda takim samochodem wymaga nieco ćwiczeń, bo maluch musi opanować kierownice i pedał gazu. Celowo nie ma pedału hamulca, aby dzieciom się nie myliły. W celu zahamowania, wystarczy że dziecko puści pedał gazu, a hamulec automatycznie się włączy.

Kategorie: Dla dziecka