Już dawno postanowiliśmy z mężem, że jeśli uda nam się wybudować własny dom, to koniecznie musimy posiadać automatyczną bramę. Jako, że działka którą kupiliśmy jest dość mała, wybór padł na bramę przesuwną, która już od kilku miesięcy czekała na montaż. Dopiero kiedy przyjechali fachowcy okazało się, że zapomnieliśmy zakupić małych elementów prowadzących bramę i nic z tego nie będzie.

Specjalistyczne rolki i ich zakup

Rolki prowadząceJuż następnego dnia pojechaliśmy do sklepu budowlanego w poszukiwaniu tych niezbędnych rolek. Kiedy dotarliśmy do odpowiedniego działu okazało się, że rolki prowadzące występują w wielu wariantach, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Myśleliśmy, że wystarczy wybrać rolki wykonane z jakiegoś solidnego materiału, aby szybko się nie zepsuły i to by było na tyle. Nie mogliśmy być w większym błędzie. Na półkach leżały rolki dedykowane do profili o różnych wymiarach, a także szerokości ścianki. Wiedziałam, że nasza wizyta i zakupy muszą zakończyć się niepowodzeniem. Wysłaliśmy więc na zakupy fachowca montującego naszą bramę, by dopasował wszystkie parametry rolek do przęsła. On dobrze wiedział jak dobrać rozmiar, by ten mały element stabilizował bramę w pionie, a jednocześnie był odporny na temperatury i szybkie zużycie. W ten sposób nasza brama została wyposażona w rolki prowadzące z gumowymi nasadkami, które ostatecznie zostały przymocowane śrubą m12.

Niewiele mi mówi cała ta specyfikacja. Chciałam tylko, aby cały mechanizm nie zepsuł się po kilku miesiącach, a posłużył nam znacznie dłużej. Na swoim mieszkamy już od ponad roku i jeszcze nigdy nie zdarzyło nam się, aby rolki nas zawiodły. Brama zawsze bardzo sprawnie się otwiera i zamyka, bez względu na mróz panujący na zewnątrz. Cieszę się, że mamy automatyczną bramę i skorzystaliśmy z pomocy prawdziwych specjalistów.