Tak jak kiedyś było pełno krawców, szewców i elektroników do naprawy telewizorów czy radia tak dziś dominuje serwis laptopów. Czemu? Bo jest ich dużo (w samej Łodzi ok 80) i każdy się przywiązuje do swojego laptopa. Szczególnie jeśli masz na swoim komputerze pełno ważnych danych, zdjęć, filmów czy dokumentów zależy Ci, żeby serwisant odzyskał twoje dane dlatego też decydujesz się na usługi informatyka, który prowadzi serwis laptopów w razie awarii.

Czy nie warto poświęcić minutę na bezpieczne wyłączenie komputera – radzi serwis laptopów z Łodzi?

laptopW dzisiejszych czasach wpisując w wyszukiwarce hasło naprawa komputerów lista wydaje się nie mieć końca, z hasłem serwis laptopów Łódź dzieje się to samo, niemal nieskończenie wiele haseł. Dzisiejszy serwisant jest odpowiednikiem dawnego rzemieślnika dostaje zepsuty sprzęt i robi tak, żeby na nowe zaczął działać a nieraz nie jest to łatwe zadanie bo ludzie nie dbają o swój komputer. Kiedyś wyświetlały się pewne komunikaty mówiące kiedy możesz bezpiecznie wyłączyć monitor, komputer itp. Każdy szanował to co miał. Dziś wiele osób albo nie wyłącza wcale swojego laptopa albo manualnie – z przycisku co wcale nie jest zdrowe dla niego. Napięcia zamiast naturalnie opaść jak przy zamykaniu komputera z systemy opadają gwałtownie co sprzyja uszkodzeniom komputera. Warto zastanowić się, czy nie byłoby warto przeczytać jakiś poradnik jak wydłużyć życie komputera, jak o niego dbać, co robić, żebyśmy mogli współpracować z nim jak najdłużej bo zastanówmy się trochę.

Czy nie warto poświęcić tą minutę dziennie na wyłączenie komputera tak jak się należy albo na przeczyszczenie go raz w miesiącu sprężonym powietrzem? Tylko tyle a może uchronić nas przed wydaniem pieniędzy na naprawę a te są różnie wyceniane, zależnie co się stało. Najdroższe oczywiście są wymiany podzespołów takich jak płyta główna, procesor czy karta graficzna i one najczęściej psują się właśnie przez to, że o nie nie dbaliśmy.

Kategorie: Elektronika