Trend ,,zrób to sam” dotarł wreszcie do Mławy. Zamiast kupować gotowe produkty zaczęliśmy sami je wykonywać. Na wielu stronach widać ręcznie robioną biżuterię, swetry i skarpetki wykonywane na drutach, ozdobne pudełeczka i szkatułki zrobione z drewna i ręcznie malowane.

Fotobudka to niemałe wyzwanie dla samouków i majsterkowiczów!

fotobudkaNie ograniczamy się jednak tylko do małych przedmiotów. Sami składamy meble, urządzamy mieszkanie, naprawiamy samochody- to także przejaw trendy do-it-yourself. Skoro jednym z najmodniejszych trendów sezonu jest również foto budka to może i my moglibyśmy ją sami zrobić? Zacznijmy od początku. Na początku potrzebny nam będzie oczywiście aparat fotograficzny. Powinien być on prosty w obsłudze albo posiadający tryb automatyczny lub portretowy, żeby nie trzeba go było nastawiać przy każdym ujęciu. Musi on mieć tryb samowyzwalacza, żebyśmy zdążyli się odsunąć zanim fotobudka zrobi nam zdjęcia. Poza tym potrzebujemy jakiegoś stojaka, statywu, czy czegokolwiek, co pozwoli nam stabilnie zamontować nasz aparat, tak by się nie ruszał i tym bardziej nie spadł. Potem potrzebujemy jeszcze dla niego jakiejś obudowy, żeby wszystko nie stało na widoku, tylko sprawiało wrażenie prawdziwej fotobudki. Wystarczy nam zwykły pomalowany karton, kawałek plastikowej lub metalowej obudowy. Jest to najbardziej podstawowa wersja fotobudki, ponieważ istnieje też takie mini-pomieszczenia od których się wchodzi, siada i tam się robi zdjęcia, jednak zbudowanie czegoś takiego wymaga więcej pracy i więcej materiałów do konstrukcji. Takie konstrukcje są coraz częściej wybierane jako fotobudka na wesele w Warszawie. Dzięki niej goście sami mogą się ustawić do zdjęcia i wybrać kiedy chcą być fotografowani, co na pewno się im spodoba. Nikt przecież nie lubi być fotografowanym z zaskoczenia, nieprzygotowanym, bo mamy wtedy głupie miny i nieciekawe pozy. Fotobudka na wesele daje nam możliwość wyboru, kiedy będzie robione nam zdjęcie, jak na nim będziemy wyglądać i z kim zapozujemy, poza oczywiście rodzinnymi zdjęciami grupowymi.

Samodzielne wykonanie fotobudki na pewno zajmie nam sporo czasu, ale ile będziemy mieli przy tym frajdy i satysfakcji z tego, ze nam się udało i nie musimy wynajmować takiej foto budki. Zanim ją zamówimy to spróbujmy zrobić ją sami.

Kategorie: Praca