Przeprowadzone ostatnio badania, mające na celu przeanalizowanie branży fotograficznej w Polsce dały ciekawe wnioski. Jak się okazuje coraz większa liczba fotografów odchodzi od tradycyjnego studia fotograficznego w którym można zrobić np zdjęcia dowodowe czy wywołać te wykonane na wakacjach.

Fotograf ślubny w Bydgoszczy ma wiele zleceń

fotograf ślubny w Bydgoszczy,,Ludzie wywołują coraz mniej zdjęć, aparaty cyfrowe mocno uderzyły we właścicieli studiów fotograficznych – robimy teraz tysiące zdjęć i przechowujemy je na dysku a nie w albumach. Możliwości jakie daje rozwój techniki niestety nie wszystkim się opłaca.” – przyznaje fotograf ślubny w Bydgoszczy. ,,Najbardziej dochodową częścią naszej pracy w mgnieniu oka stała się fotografia ślubna. Coraz większa liczba fotografów, nawet jeżeli wcześniej się fotografią ślubna nie zajmowała teraz zaczyna pracę w tej branży. Nie chciałbym oczywiście zaszkodzić kolegom, którzy w ten sposób się przebranżowili ale wykonywanie zdjęć ślubnych to zupełnie coś innego niż wywoływanie czy wykonywanie zdjęć paszportowych.” – dodaje. Opinię wypowiadającego się fotografa potwierdzają badania – Polacy decydują się na wywoływanie zdjęć naprawdę bardzo rzadko, ponadto popularne stały się też samoobsługowe budki wykonujące i na miejscu wywołujące zdjęcia do dokumentów więc ta grupa klientów też rezygnuje z usług profesjonalnego studia fotograficznego.

Rozwój branży fotograficznej w stronę usług fotografii ślubnej przewidziało wielu z chcących pracować w tym zawodzie i dlatego też zajęcia z fotografii ślubnej w szkołach fotograficznych cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

Kategorie: Usługi