Doświadczenie przy wykonywaniu różnorodnych zdjęć, takich jak portretów faktycznie mi się przydało i za chwilę powiem wam dlaczego. Przede wszystkim zależało mi na pozyskiwaniu bardziej opłacalnych zleceń, a takie faktycznie można było pozyskać dzięki odpowiednim kontaktom oraz oczywiście dużemu doświadczeniu.

Praca fotografa ślubnego

fotografia ślubna andrychówPrzecież ciągle mam w głowie obraz swojego znajomego, który raz podjął się wielkiego zlecenia na wykonywanie zdjęć i faktycznie od tamtego czasu otrzymuje sam bardzo lukratywne projekty na wykonywanie zdjęć. Dzięki temu wiedziałem, że jako fotograf ślubny już od samego początku muszę się postarać, aby zyskać przychylność wśród klientów poszukujących takiej osoby. Pierwsze, co zrobiłem to sprawdziłem swój sprzęt, czy przypadkiem nie warto i nie trzeba zainwestować w coś nowego, co sprawdza się znacznie lepiej w przypadku dziedziny jaką jest fotografia ślubna andrychów. Postanowiłem też utworzyć wizytówkę w internecie, gdzie klienci mogą po wyszukaniu zaraz się ze mną skontaktować. Wiem, że wiele par młodych właśnie tak szuka fotografów i nic w tym dziwnego. Jest to praktycznie najprostsza droga, jaką mogą obrać. Fotograf ślubny ma to do siebie, że często jest zajęty. Ja zamierzałem podejmowac się każdego zlecenia na wykonywanie zdjęć nawet, jeśli miałbym pracować po kilkanaście godzin dziennie przez jakiś czas. W końcu rozkręcenie własnego biznesu nie jest takie łatwe, a jeśli już od samego początku będę zbierał same dobre opinie od klientów, to na pewno jako fotograf ślubny będę coraz bardziej znany.

Moi koledzy po fachu faktycznie wycenili wykonywanie sesji zdjęciowych na kilka tysięcy złotych za parę godzin pracy i faktycznie chciałbym się z nimi w końcu równać. Wtedy mógłbym pracować znacznie mniej za lepsze pieniądze, ale do tego chyba dążą wszyscy.