Śmiano się kiedyś ze mnie, kiedy mówiłam, że chcę być kamerzystką i fotografem. Nie wiem dlaczego wydawało się ludziom, że jest to bardziej zawód dla mężczyzn. To były trochę inne czasy, kiedy ja dorastałam.

Fotografia ślubna to moja pasja

fotografia ślubnaWtedy jeszcze nie myślano o wielu zawodach jako dostępnych i pozostających w zasięgu kobiet. W miarę upływu czasu stawało się to jednak bardziej zrozumiałe dla wszystkich, ze kobieta z Lublina może być kamerzystką, a fotografia ślubna może być jej pasją. Tak samo zresztą jak i inne kobiety z różnych miast, które teraz mam przyjemność spotykać w czasie wykonywanej pracy. Im też mówiono, że kamerzysta to przecież raczej facet. W sumie dziś mnie to dziwi, bo jestem w stanie zrozumieć, dlaczego powiedzmy uważa się traktor czy tir za pojazd dla mężczyzn. Dlaczego jednak traktowało się wideofilmowanie jako coś niedostępnego dla kobiet? Nie mam pojęcia. Może dlatego, że po prostu taki sprzęt jest dość ciężki, a poza tym panuje przekonanie, że kobiety mniej się znają na technicznych nowinkach. Ciężko powiedzieć, jak jest naprawdę i chwilowo nie będę się już nad tym zastanawiać. Cieszę się w każdym razie, że mi się udało i dziś videofilmowanie w moim wykonaniu nie jest tylko możliwością. Jestem osobą, która kręci filmy – tak mogę dziś w dużym skrócie o sobie powiedzieć. Warto zatem dążyć do tego, aby nasze marzenia się spełniały. Nawet jeśli w obecnych czasach innym, a czasami nawet nam samym, nasze marzenia wydają się mało realne.

Były kobiety, które osiągnęły rzeczy, jeszcze bardziej nieśniące się społeczeństwu. Dla chcącego nic trudnego, jak mawiała moja mama i miała rację.

Kategorie: Usługi