Bardzo często pluskwy przybywają z innych mieszkań za pomocą otworów wentylacyjnych lub też zostają przyniesione na ubraniach. Często można nieświadomie je przynieść po wizycie w miejscu, gdzie są obecne np. w komunikacji miejskiej, hotelach czy pensjonatach. Problem z pluskwami najczęściej dotyka mieszkańców dużych osiedli, ponieważ są tam duże skupiska ludzi.

Jak usunąć pluskwy w domu?

usuwanie pluskiew warszawaJeśli chodzi o skuteczne usuwanie pluskiew Warszawa jest miastem, gdzie działają specjaliści w tym zakresie. Profesjonaliści dokładnie oczyszczą mieszkanie z pluskiew i użyją do tego skutecznych środków. Domowe sposoby są nieskuteczne, a tylko powodują, że pluskiew jest więcej, ponieważ szybko się rozmnażają. Pluskwy żerują głównie w nocy i żywią się krwią ludzką. Ich najczęstszym miejscem przebywania są materace łóżek. Ich obecność można poznać po charakterystycznych śladach na pościeli oraz plamach krwi. Kąsają swoje ofiary w sposób symetryczny, zatem często plamy po ugryzieniach są równo obok siebie. Nie u każdego pojawiają się zaczerwienienia, zatem czasami dość późno domownicy orientują się o obecności pluskiew. Aby ochronić się przed atakiem pluskiew, należy odpowiednio zabezpieczyć wentylację, rury oraz prać często pościel i czyścić materac. Stosując samodzielnie środki zwalczające pluskwy, należy uważać, ponieważ często preparaty są niebezpieczne dla ludzi oraz zwierząt domowych. Zatem należy unikać bezpośredniego kontaktu z nimi.

Aby skutecznie pozbyć się pluskiew, należy przejrzeć dokładnie wszystkie miejsca, w których mogą grasować. Chętnie kryją się w okolicy łóżka, w tapetach, za obrazami, szczelinami między meblami. Po zabiegu dezynsekcji warto wykonać również dezynfekcję, którą również zajmuje się firma. Do usług DDD należy dezynsekcja, dezynfekcja oraz deratyzacja.

Kategorie: Usługi