Ginekolog jest bardzo ważnym lekarzem dla każdej kobiety. Zajmuje się on różnymi rzeczami, związanymi z kobiecym układem hormonalnym i płciowym, dba o dobry rozwój dziecka w czasie ciąży, przepisuje leki, zleca badania.

Ginekolog prowadzi ciążę

ginekolog w PoznaniuJednak najczęściej ginekolog jest odwiedzany przez kobiety w czasie ciąży. Wtedy odbywa się badanie usg, przeprowadza się badania prenatalne, przygotowuje się do porodu. Tym również zajmuje się ginekolog. Może on się specjalizować na przykład w leczeniu niepłodności, zaburzeniach miesiączkowania, czy w leczeniu onkologicznym. To ważne, bo czasem uważamy, że każdy ginekolog w Poznaniu się nami zajmie, a tymczasem każdy z nich zajmuje się czymś inny, nie wszyscy nawet zajmują się położnictwem i prowadzeniem ciąży. To bardzo ważna informacja dla przyszłych mam. Przy wyborze ginekologa liczy się to, czy dany specjalista pracuje w szpitalu i czy będzie mógł odbierać nasz poród. Skoro ktoś się nami zajmuje przez dziewięć miesięcy to chcielibyśmy, żeby był z nami do momentu przyjścia dziecka na świat. Obecnie wielu ginekologów prowadzi jedynie prywatne praktyki, a w szpitalu bywają sporadycznie lub wcale. Ginekolog to także osoba, która zajmuje się leczeniem niepłodności. Jest to częsta dolegliwość w dzisiejszym świecie. Czasem leczenie hormonalne przynosi rezultaty, czasem niezbędny będzie zabieg in vitro. To nadzieja dla wielu par, które od lat starają się o dziecko. Dobry ginekolog w Poznaniu powinien dobrze dobrać plan leczenia, zapisać nam medykamenty i kierować na dalsze badania na przykład do endokrynologa.

Podsumowując, ginekolog jak każdy inny lekarz ma swoje specjalizacje, zatem zanim umówimy się na wizytę to warto jest dowiedzieć się co nieco na temat jego specjalności. Wtedy nasze leczenie będzie sprawniejsze, czy też nasze dziecko będzie pod dobrą opieką.