Góry Stołowe to bardzo urokliwe miejsce. Szczególnie Szczeliniec. Kudowa Zdrój, czyli miasto nieopodal jest bardzo kameralnym i urokliwym miasteczkiem. Góry Stołowe leżą w paśmie Sudet Środkowych.

Miasto Kudowa Zdrój jest piękne.

Kudowa-Zdrój miastoSą to jedne z nielicznych gór płytowych znajdujących się w Europie. Na terenie tych gór znajduje się także Narodowy Park Gór Stołowych. Największym szczytem Gór Stołowych jest Szczeliniec wielki, który ma wysokość 919 metrów nad poziomem morza. Góry te kształtowały się przez ponad 30 milionów lat. Początek tego procesu datuje się na chwilę wycofania się morza górno kredowego. Góry są pokryte wieloma surowcami mineralnymi takimi jak dolne piaskowce ciosowe, środkowe piaskowce ciosowe czy jasne piaskowce. W drugiej połowie dziewiętnastego wieku zauważono także małe złoża kamienia kamiennego , który był nawet eksploatowany. Jeśli chodzi o wody to Góry Stołowe są bogate w wody powierzchniowe, a także podziemne i mineralne. Dzięki temu na terenach okolicznych miast takich jak miasto Kudowa Zdrój czy Duszniki Zdrój powstało wiele uzdrowisk i pijalni wód mineralnych. Góry te są stosunkowo niskie, jednakże nie są to góry do których jeździ się na zimowe szaleństwa na nartach. Jeśli chodzi o florę Gór Stołowych to przeważają w niej świerki, które zastąpiono wyciętymi lasami liściastymi. Jest tam prowadzona budowa sztucznych drzewostanów, gdyż wszystkie naturalnie rosnące drzewa zostały wycięte. Jeśli chodzi o faunę to żyje tam wiele zwierząt jak np. jeleń, sarna, dzik, borsuk czy pliszka.

Jeżeli chcemy zwiedzać Góry Stołowe to warto zatrzymać się w Kudowie Zdrój. Miasto to jest oddalone o rzut kamieniem od tych gór. Pensjonaty Kudowa Zdrój i apartamenty Kudowa oferują szereg noclegi Kudowa Zdrój oraz pokoje Kudowa Zdrój. W samej Kudowie również czeka na nas bardzo duża ilość atrakcji.

Kategorie: Wakacje