Każdy zakład przemysłowy powinien być dobrze ulokowany, aby mieć łatwy dostęp do sieci infrastruktury. W ten sposób dostawcy będą mogli sprawniej transportować potrzebne materiały. Ważne jest, aby w mieście był dostęp do wysokiej kadry. Najlepiej, jeśli na jego terenie znajduje się uczelnia wyższa. Jak spełnić te warunki, gdy w mieście nie ma odpowiedniego miejsca?

Budowa hal stalowych

producenci hal stalowychHale stalowe są łatwe w wybudowaniu. Wszyscy producenci hal stalowych dbają o ot, aby cała konstrukcja powstała najwyżej w pół roku. Przed tym jednak powinieneś wykupić działkę budowlaną, co najlepiej zrobić na przedmieściach. Budowa zaczyna się od przygotowania fundamentów. Są one o wiele płytsze, ponieważ stalowa konstrukcja sama w sobie jest dość wytrzymała. Do fundamentów przykręcane są stalowe śruby, które dodają hali wytrzymałości. Następnym etapem jest postawienie dwóch prostopadłych do siebie ścian. Są one również skręcane przy pomocy śrub. Gdy postawi się pozostałe dwie, trzeba stworzyć szkielet, który zazwyczaj widoczny jest pod sufitem. Kiedy producent wykona ten szkielet, pozostaje sprawdzić wytrzymałość. Po próbie wytrzymałościowej do pracy potrzebny jest żuraw, który przetransportuje duże, metalowe elementy. Montaż dachu zazwyczaj zajmuje około tygodnia. Kiedy zostanie wykonany szkielet, łączy się z nim. Pozostaje tylko zrobienie wylewek w środku oraz przygotować zakład do produkcji.

Cały proces budowy nie jest na tyle długi, aby przesuwać wznowienie lub rozpoczęcie produkcji. Jest to dobre dla przedsiębiorców, którzy już wygrali przetarg, jednak mieli problem z dobrym ulokowaniem swojej działalności. Koszt budowy jest również niski, jednak trzeba pamiętać o zakupie podmiejskiej działki budowlanej. Cena jest zależna od lokalizacji.

 

Kategorie: Budownictwo