Zaraz po szkole średniej chciałam podjąć zatrudnienie, ponieważ planowałam pójść na studia zaoczne, które były płatne. Potrzebowałam własnych pieniędzy, ponieważ miałam spore wydatki a moja mama nie była w stanie dawać mi na wszystko. Usamodzielnienie się było moim głównym celem.

Sukienka do biura prezentem na rozpoczęcie pracy

sukienki do biuraZnalazłam dość szybko pracę w biurze, ponieważ koleżanka przekazała mi informację, że poszukiwana była sekretarka w firmie, gdzie ona pracowała. Poleciła mnie swojemu pracodawcy i tak udało mi się dostać tę pracę. Obowiązywał mnie strój wizytowy, ale niewiele takich ubrań miałam. Kiedy o wszystkim opowiedziałam mamie, to postanowiła od razu mnie zabrać na zakupy. Poszła ze mną do sklepu, gdzie dostępne były eleganckie sukienki do biura i zamierzała jedną kupić. Byłam je wdzięczna za taki prezent a ona stwierdziła, że to na dobry start. W sklepie było mnóstwo sukienek do wyboru i nie do końca wiedziałam jaką wybrać. Mama doradziła mi, żebym wybrała sobie sukienkę w kolorze, który będzie pasował do większości ubrań. Wtedy będę mogła nosić sukienkę do biura w zestawieniu z różnymi koszulami. Zdecydowałam się na sukienkę w szarym kolorze, gdyż był to kolor idealnie nadający się do biura a i mogłam do niej dopasować koszulę czy bluzkę w dowolnym kolorze. Sukienka była śliczna i wybrałam taką, która nie kosztowała tak dużo. Mama była zadowolona, że mogła zrobić mi taki prezent. Sukienkę oczywiście już następnego dnia ubrałam do pracy.

Po okresie próbnym otrzymałam umowę o pracę. Wszystko idealnie się złożyło, poineważ był to październik a ja zaczynałam studia. Pieniądze już miałam odłożone, ale dzięki umowie na stałe miałam pewność, że przez całe studia będę miała pieniądze, żeby je opłacać regularnie.