Co oznacza termin wynajmu krótkoterminowego w kontekście samochodów? Oznacza to nic innego jak wynajęcie samochodu na okres od jednego do trzydziestu dni. Dłuższy najem określa się mianem długoterminowego. Krótkoterminowy wynajem samochodu oferują przede wszystkim wypożyczalnie samochodów. Większość wypożyczalni oferuje korzystne rabaty już od drugiej doby wynajmu.

Im dłuższy okres wynajmu tym korzystniejsza cena

korzystny krótkoterminowy wynajem aut w katowicachDla tych, którzy szukają korzystnego wynajmu samochodu na krótki termin, mamy kilka cennych rad. Przede wszystkim należy zacząć od tego, żeby poszukać wypożyczalni oferujących najem krótkoterminowy. W praktyce taki wynajem samochodów oferuje każda wypożyczalnia, ale nie wszystkie promują cenowo najem dłuższy niż jednodniowy. Na pewno na tym polu wyróżniają się wypożyczalnie, które oferują korzystny krótkoterminowy wynajem aut w Katowicach. Stosowana w nich polityka cenowa promuje każdy kolejny dzień wypożyczenia samochodu. Tylko przy wynajmie auta na jedną dobę klienci płacą cenę cennikową, od której nie ma żadnych rabatów. Jeśli klienci zdecydują się od razu wynająć auto na co najmniej dwie doby to od razu otrzymują rabat na każdą kolejną dobę. W wypożyczalniach w Katowicach drugi tydzień wynajmu krótkoterminowego kosztuje o połowę mniej za dobę od normalnej ceny przy wypożyczeniu auta na jeden dzień. Pisząc prostym językiem – im dłuższy okres najmu tym tańszy jest jego każdy kolejny dzień.

Z wynajmu krótkoterminowego w wypożyczalniach samochodowych korzystają najczęściej klienci indywidualni. Firmy wybierają najem długoterminowy lub leasing. W przypadku wypożyczalni działających w Katowicach każdy kolejny dzień wynajęcia samochodu jest tańszy w porównaniu do ceny bazowej za dobę. Taka polityka cenowa sprawia, że opłaci się tam wynająć auto na co najmniej dwie doby.

Kategorie: Motoryzacja