Każdy przedsiębiorca, prowadzący działalność handlową czy usługową, w pewnym momencie stanie przed obowiązkiem zakupu urządzenia fiskalnego. Przeważnie następuje to na początku działalności, ale bywa też, że trzeba zmienić kasę w trakcie roku.

Jaki wybrać model kasy fiskalnej?

kasy fiskalne online w białymstokuUstawa o podatku od towarów i usług, dokładnie precyzuje, którzy przedsiębiorcy muszą rejestrować sprzedaż za pomocą kasy fiskalnej. Mówi ona o firmach handlowych i usługowych, które prowadzą działalność na rzecz klientów indywidualnych, czyli takich, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej. Obecne modele urządzeń fiskalnych są tak skonstruowane, aby zajmowały maksymalnie jak najmniej miejsca i pozwalały na wykonywanie wielu działań jednocześnie. Najbardziej znane są kasy w wersji stacjonarnej, które idealnie się sprawdzają w sklepach. Można je doposażyć o szufladę kasową, czytnik do kodów kreskowych, terminal płatniczy czy wagi. Takie kasy muszą być na stałe podłączone do źródła zasilania, zatem nie można ich przenosić. Drugim rodzajem są kasy mobilne, które przeważnie posiadają restauracje, gdzie kelnerzy obsługują klientów przy stolikach. Nowością na rynku są kasy fiskalne online w Białymstoku można je kupić w atrakcyjnej cenie. Wyglądają i działają one tak samo jak pozostałe modele tych urządzeń, ale jako jedyne mogą się zdalnie łączyć z Centralnym Repozytorium Kas. Następuje to w celu przesyłania dobowych raportów fiskalnych, które służą do prowadzenia kontroli i statystyk urzędowych.

Zakup kasy czy drukarki fiskalnej jest sporym obciążeniem finansowym dla każdego przedsiębiorcy, ale jest to inwestycja na długie lata. Ponadto właściciele firm mogą się starać o uzyskanie dofinansowania na zakup urządzenia w wysokości do siedmiuset złotych.

Kategorie: Usługi