Podczas remontu naszego domu mamy dobrą okazję do sprawdzenia instalacji wodno-kanalizacyjnej. Warto też o tym pomyśleć kiedy zdarzają się częste awarie takie jak przecieki lub gdy po prostu instalacja zawodzi. Pomimo, że wiele materiałów instalacyjnych pozwala na samodzielną instalację to powinniśmy powierzyć to fachowcom.

Montaż instalacji wodno-kanalizacyjnej

instalacje wod kan kujawsko pomorskieInstalacja wodna jest ściśle powiązana z kanalizacyjną. Podczas wykonywania instalacji powinniśmy przestrzegać kilku ważnych zasad. Po pierwsze każda instalacja powinna być prowadzona najkrótszą drogą. Po drugie zmiany w przebiegu rur powinny być wykonane pod kątem mniejszym niż kąt prosty. Po trzecie powinniśmy kupić rury o jak największej średnicy, ponieważ zapobiega to ich zapychaniu. Instalacja kanalizacyjna powinna być minimum 10 centymetrów od rur z gorącą wodą. Instalacja wodna jest wykonywana przeważnie z rur miedzianych, które montowane są w kotłowni, a te wykonane z tworzyw sztucznych służą do rozprowadzania wody po budynku. Zaletą rur z tworzyw sztucznych jest ich lekkość, odporność na korozję oraz na drgania. Powinniśmy również pamiętać, że każda rura wydłuża się przy wzroście temperatury. Sami ostatnio chcieliśmy założyć instalację wodno-kanalizacyjną w naszym domu. Poszukaliśmy odpowiedniej firmy z dużym doświadczeniem, która miała zająć się jej instalacją. Mój mąż wpisał w wyszukiwarkę: instalacje wod kan kujawsko pomorskie i znalazł ofertę jednej z najlepszych firm w województwie. Zadzwoniliśmy i umówiliśmy się na spotkanie. Dzięki ekipie montaż instalacji przebiegł szybko.

Jeśli chcemy zamontować instalację w swoim domu powinniśmy zaufać specjalistom, którzy się na tym znają, ponieważ zajmują się tym od wielu lat. Dzięki ich doświadczeniu mamy pewność, że instalacja została zamontowana w sposób prawidłowy. Nie powinniśmy się dziwić jeśli zobaczymy porysowane ściany, ponieważ to ułatwia montaż.

Kategorie: Budownictwo