Mój szef poprosił mnie o to, abym wybrał firmę, która wykona dla nas zdjęcie panoramiczne, czyli takie, które będzie przedstawiać na jednym kadrze cały nasz zakład produkcyjny oraz biurowy. Posiadaliśmy dość sporo obiektów skupionych w jednym miejscu, stąd też wykorzystanie standardowego aparatu miało się z celem, gdyż jego pole widzenia było wiele mniejsze.

Zlecenie na zdjęcia

zdjęcia panoramiczne

Stwierdziliśmy, że zdjęcie panoramiczne będą idealną możliwością do tego, aby pokazać klientom, w jakim miejscu się obracamy i na czym pracujemy. Mój szef powiedział, że również trzeba wpuścić fotografa wykonującego zdjęcia w tak zwanej panoramie do środka zakładu produkcyjnego, aby jak najdokładniej mógł zrobić zdjęcia wykorzystywanych przez nas technologii, którą oczywiście możemy się pochwalić. Zdjęcia panoramiczne to nowość w dzisiejszych czasach, jednakże wiele naszych konkurentów już z nich korzysta do promocji swoich usług oraz pokazywania obiektów, stąd też nie zamierzaliśmy zostać w tyle i chciałem znaleźć odpowiedniego fotografa, który specjalizuje się właśnie w tej dziedzinie. Tak naprawdę zlecenie na zdjęcie panoramiczne niczym się nie różni od zlecenia na standardowe zdjęcia, jedynie trzeba udzielić pracownikowi odpowiednich informacji, aby ten mógł się dobrze przygotować do realizacji zadania tego rodzaju. Zdjęcia panoramiczne na pewno są znacznie lepiej postrzegane przez wszystkich klientów, którzy poszukują odpowiedniej firmy, z którą mogliby nawiązać współpracę.

Dobrze zdawaliśmy sobie z tego sprawę, że jakość zdjęć nie jest tutaj bez znaczenia, więc nie zamierzaliśmy się spieszyć tylko spokojnie czekaliśmy na efekt końcowy zaproponowany nam przez firmę. Kiedy tylko dostałem gotowe zdjęcia panoramiczne do wyglądu od razu poszedłem z tym do szefa, aby ten mógł się dokładnie zapoznać z nimi i zaakceptować, bądź nakierować fotografa na zmianę koncepcji.