Wiadomo, że pierwsze lata życia człowieka są kluczowe dla rozwoju jego kości, mięśni i funkcjonowania organizmu. Niezbędna jest więc niezwykła troska o to aby zapewnić dziecku prawidłowe warunki do takiego procesu.

Jak dobrać wkładki profilaktyczne?

wkładki profilaktyczneTrzeba bacznie obserwować i kontrolować zmiany zachodzące w młodym człowieku, ponieważ często następują one bardzo szybko. Już od czasu pierwszych kroków, czyli około ósmego miesiąca życia, stopy zaczynają się bardzo szybko rozwijać. Odpowiednie buty profilaktyczne dla dzieci pozwolą na zapewnienie odpowiednich warunków. Bez nich dziecko może zbyt często utrzymywać nieprawidłową postawę i doprowadzić do wielu patologicznych zmian. Dlatego tak ważne jest aby zakupić odpowiednie wkładki profilaktyczne i umożliwić mu poprawny rozwój. Trzeba cały czas kontrolować rozmiar stopy dziecka, we wczesnych latach rośnie ona bardzo szybko, jednak jest to zależne od indywidualnych warunków. Unormuje się to między trzecim, a siódmym rokiem życia, wtedy rośnie ona co pięć minimetrów, co pół roku. Wtedy można zainwestować w droższe buty dziecięce danielki, ponieważ nie będzie ich trzeba tak często zmieniać. Regularne mierzenie stóp jest więc bardzo ważne u małego dziecka. Może się bowiem okazać, że noszone przez niego buty są za małe i stopa nie rozwija się poprawnie. Wtedy ucisk może spowodować niekorzystne zmiany patologiczne w kościach i mięśniach, co znacznie utrudni dziecku chodzenie i utrzymywanie równowagi. Profilaktyczne, otwarte buty bartek są bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ gołym okiem będziemy widzieć kiedy dziecko z nich wyrośnie. Aby jednak dokładnie zmierzyć stopę malucha trzeba się odpowiednio przygotować. Po pierwsze musimy znaleźć kartkę i długopis, a później zdjąć dziecku buty i skarpety.

Pomiary wykonuje się bowiem zawsze na gołej stopie. Później przy ścianie mierzymy odległość od pięty do największego palca i gotowe. Należy jednak pamiętać, że stopy mogą się od siebie różnić.

Kategorie: Zakupy