Wśród produktów zawierających kannabidiol (CBD), szczególnie warto wyróżnić susz konopny, który jest nie tylko wydajny w stosowania, ale i efektywny w działaniu. Sprawia to, że jest on bardzo popularny i cieszy się bardzo dużym zaufaniem konsumentów.

Co wiemy o suszu konopnym CBD?

susz cbdKannabidiol jest organiczną substancją czynna, jaką możemy znaleźć tylko w konopiach, co czyni ją unikalną, a co za tym idzie, bardzo pożądaną. W czystej postaci występuje ona w zaledwie kilku produktach, toteż właśnie one cieszą się największą popularnością. Jednym z nich, a zarazem najczęściej kupowanym, jest susz konopny CBD, który może zawierać nawet kilkanaście procent tej substancji aktywnej. Co ważne, poza kannabidiolem, marihuana CBD, zawiera także terpeny, flawonoidy oraz, w przypadku niektórych odmian, pełne spektrum fitokannabinoidów. Susz CBD stosuje się zazwyczaj doraźnie, na przykład, w przypadku silnych bólów głowy, zwalczania stresu, problemów z zasypianiem lub brakiem łaknienia. Jednakże trzeba podkreślić iż badania nad kannabidiolem cały czas są  w toku więc kto wie, co przyniesie czas i być może wkrótce się dowiemy iż jest ona skuteczna w przypadku zwalczania również innych dolegliwości oraz schorzeń. Warto podkreślić, że wygląda ona tak samo, jak nielegalne odmiany, toteż nawet koneserzy mogą mieć problem z rozróżnieniem poszczególnych odmian. Trzeba też wiedzieć iż stosowanie takiej marihuany jest bardzo wydajne, albowiem dzienne zapotrzebowanie na kannabidiol zaspokaja ilość około 0,2 grama.

Według danych, corocznie, dostarczanych przez sklepy konopne, to właśnie legalna marihuana jest produktem, który konsumenci kupują najczęściej. Nie jest to dziwne, albowiem stosunek jakości do ceny, jest w jej przypadku optymalnie zbalansowany.

Kategorie: Usługi