1-555-645-324 Monday - Sunday 10:00 - 22:00
Jak działają piłkochwyty?

Jak działają piłkochwyty?

Każda powierzchnia do rozgrywek sportowych powinna być profesjonalnie przygotowana. Nieważne jest czy dany sport jest uprawiany na wolnym powietrzu, czy też na hali. Należy unikać sytuacji, w których piłka może wyrządzić szkody postronnym obserwatorom.

Profesjonalne boiska wymagają zastosowania piłkochwytów

piłkochwytyDziś, boiska sportowe sportowe są budowane w ten sposób, by mogły służyć uprawianiu wielu sportów. Jednak oczywiście tym najczęściej uprawianym i najpopularniejszym, jest piłka nożna. Teren wokół boiska musi być profesjonalnie zabezpieczony. Tak, by piłka opuszczała plac gry jak najrzadziej, ale także w celu maksymalnego zabezpieczenia obserwatorów przed uderzeniem piłką. Temu celowi najczęściej służą tak zwane piłkochwyty. To nic innego jak siatka, która się rozciąga na metalowych palach lub belkach. W zależności od wielkości i przeznaczenia boiska, piłkochwyt może być rozciągnięty na różnej szerokości i wysokości. Jego napięcie musi być dopasowane do wieku oraz poziomu zaawansowania uprawiających sport. Czemu? Oczywistym jest, że dzieci nie dysponują siła oraz dokładnością, równą młodzieży i dorosłym. Dlatego w ich przypadku wystarczają piłkochwyty, które są jedynie lekko naciągnięte, a ich wysokość nie musi sięgać wyżej niż cztery metry.  Jednak w przypadku boisk, na których trenują młodzież i dorośli zaleca się mocno naciągnięte piłkochwyty o co najmniej sześciometrowej wysokości. Pełnej ofercie piłkochwytów można się przyjrzeć w internecie, zarówno na stronach producentów, jak i dystrybutorów.

Piłkochwytom warto zaufać, gdyż są jednym z najtańszych, ale również najbardziej efektywnych zabezpieczeń. Dzięki nim nie jest konieczne szukanie, ani chodzenie po wybite za obszar boiska, piłki. Wydłuża to efektywny czas treningu i oszczędza siły zawodników.

Close Menu