Każda powierzchnia do rozgrywek sportowych powinna być profesjonalnie przygotowana. Nieważne jest czy dany sport jest uprawiany na wolnym powietrzu, czy też na hali. Należy unikać sytuacji, w których piłka może wyrządzić szkody postronnym obserwatorom.

Profesjonalne boiska wymagają zastosowania piłkochwytów

piłkochwytyDziś, boiska sportowe sportowe są budowane w ten sposób, by mogły służyć uprawianiu wielu sportów. Jednak oczywiście tym najczęściej uprawianym i najpopularniejszym, jest piłka nożna. Teren wokół boiska musi być profesjonalnie zabezpieczony. Tak, by piłka opuszczała plac gry jak najrzadziej, ale także w celu maksymalnego zabezpieczenia obserwatorów przed uderzeniem piłką. Temu celowi najczęściej służą tak zwane piłkochwyty. To nic innego jak siatka, która się rozciąga na metalowych palach lub belkach. W zależności od wielkości i przeznaczenia boiska, piłkochwyt może być rozciągnięty na różnej szerokości i wysokości. Jego napięcie musi być dopasowane do wieku oraz poziomu zaawansowania uprawiających sport. Czemu? Oczywistym jest, że dzieci nie dysponują siła oraz dokładnością, równą młodzieży i dorosłym. Dlatego w ich przypadku wystarczają piłkochwyty, które są jedynie lekko naciągnięte, a ich wysokość nie musi sięgać wyżej niż cztery metry.  Jednak w przypadku boisk, na których trenują młodzież i dorośli zaleca się mocno naciągnięte piłkochwyty o co najmniej sześciometrowej wysokości. Pełnej ofercie piłkochwytów można się przyjrzeć w internecie, zarówno na stronach producentów, jak i dystrybutorów.

Piłkochwytom warto zaufać, gdyż są jednym z najtańszych, ale również najbardziej efektywnych zabezpieczeń. Dzięki nim nie jest konieczne szukanie, ani chodzenie po wybite za obszar boiska, piłki. Wydłuża to efektywny czas treningu i oszczędza siły zawodników.