Siedzę ze swoim starszym bratem imieniem Krzysztof w knajpie nad kuflami piwa. Umówiłem się z nim, by wyjaśnić kilka zastanawiających kwestii związanych z jego gwałtownym wzbogaceniem się poprzez działalność kserokopiarską uprawianą w piwnicy.

Druk cyfrowy używany nieumiejętnie szkodzi.

KseroSkąd nagle pojawiło się tak wiele pieniędzy w jego kieszeni? Inni ludzie z branży nie mogli uwierzyć w tak gigantyczny sukces kogoś dysponującego tak niewielkimi środkami i właściwie żadnym doświadczeniem i wiedzą w jakimkolwiek polu. Ku mojemu przerażeniu, Krzysztof przyznał, że za jego zarobkami stoi coś więcej, niż tylko druk cyfrowy, wizytówki łódź czy naklejki, które ponoć sprzedawał i to w hurtowych ilościach. Okazało się, że jego produkcje nie były oryginalne. Krzysztof korzystał z gotowych projektów, czasem nawet z gotowych zestawów naklejek, dodając jedynie logo swojej firmy na odwrocie arkusza z nalepkami. Podobnie robił z plakatami – stosował istniejące projekty, zmieniał tylko treść, co zajmowało mu jakieś pięć, góra dziesięć minut, po czym rozpoczynał drukowanie. Co więcej, nie korzystał z własnego prądu. Udało mi się dostać do sieci elektrycznej sąsiadów i to od nich czerpał prąd, dzięki czemu oszczędzał ogromne sumy na rachunkach za prąd. Dodatkowo moje obawy związane z osobą jego wybranki, Klaudii, okazały się jak najbardziej słuszne. Parała się ona kreatywną księgowością z wprawą starych wyjadaczy znanych z najgłośniejszych skandali związanych z przekrętami finansowymi na świecie. Policjanci i biegli, którzy zajmowali się później tą sprawą mówili, że mogłaby napisać podręcznik. Może to zrobi. Będzie miała w więzieniu dużo czasu. Chociaż jest całkiem prawdopodobne, że dostanie jedynie grzywnę i areszt domowy ze względu na swój stan. Cała rodzina była zdruzgotana. Krzysztof okazał się nie nieudacznikiem, ale zwykłym plagiatorem i złodziejem. Zawiódł zaufanie nas wszystkich a do tego nie okazywał specjalnej skruchy.

Nie mieści mi się w głowie, jak, dostając od rodziny i losu taką szansę, można ją tak bezsensownie zmarnować. Ludzie się jednak nie zmieniają.

Kategorie: Usługi