Jedna z firm badających opinię publiczną sprawdziła jak powinna wyglądać impreza firmowa zdaniem pracowników. Firma chciała sprawdzić jak imprezy firmowe różnego rodzaju odbierają pracownicy i czy ma to na nich jakiś wpływ.

Impreza firmowa i wesele to niby coś innego. Ale czy na pewno aż tak się różnią?

imprezaPytano ich także o to, jakie rodzaje imprez preferują oraz czy lubią jak na takich imprezach są szefowie firm czy też wolą być pozostawieni sami sobie. Na samym początku pracowników zapytano o częstotliwość organizowania takich imprez. Prawie połowa badanych odpowiedziała, że chciałaby, aby takie imprezy w ich firmach były organizowane dwa razy do roku. 25 procent osób odpowiedziało natomiast, że chciałoby móc uczestniczyć w takich imprezach częściej. Tylko dla niewielkiej liczby osób organizacja wesel firmowych to zupełna strata czasu. Z tego samego badania wynika, że pracownicy uważają, że firma nie powinna inwestować w takie imprezy, w których mają uczestniczyć tylko pracownicy jednego działu. Jeśli robić imprezę to dla całej firmy. Pracownicy małych firm, które nie zatrudniają więcej niż 30 pracowników, uważają, że tego typu inicjatywy nie są w ogóle potrzebne. Pracowników zapytano także o cele takich imprez. Zdecydowana większość pracowników, bo aż 73 procent osób odpowiedziało, że najważniejsza jest budowa relacji pomiędzy ludźmi oraz integracja różnych działów. Takie odpowiedzi padały najczęściej. Pozostała część mówiła o tym, że taka impreza to możliwość do relaksu oraz odpoczynku od codziennej pracy. Warto także wiedzieć, że kilka procent osób twierdzi, że impreza firmowa to przede wszystkim tworzenie więzi z firmą. Ta odpowiedź zdaniem pracodawców jest najcenniejsza. Kolejne pytanie dotyczyło tego, jakie są odczucia pracowników po uczestnictwie w imprezie firmowej. Najczęściej ankietowani mówili o tym, że impreza pomogła im nawiązać zdecydowanie bliższy kontakt ze współpracownikami. Dodatkowo stwierdzili, że po takim wydarzeniu łatwiej im się pracuje z innymi osobami.

Badani odpowiadali także, że po imprezie firmowej utożsamiają się z firmą. Oczywiście zdarzały się także odpowiedzi, że ktoś obawia się konsekwencji swojego zachowania podczas imprezy.

Kategorie: Rozrywka