Jeżeli nasza firma popadła w poważne kłopoty finansowe, w wielu wypadkach jedynym rozwiązaniem z tej ciężkiej sytuacji jest ogłoszenie upadłości. Pomoże nam w tym wyspecjalizowana  w tego typu działaniach kancelaria prawna, której mecenasi zadbają o to, aby każdy element procedury upadłościowej był przeprowadzany z należytą uwagą. W ten sposób możliwe jest szybkie wyjście z trudnej sytuacji, która dotyka nas i naszą rodzinę.

Jak przygotować się do procedury upadłości firmy?

upadłość przedsiębiorstwaTego typu procedura może dotyczyć nie tylko wielkich przedsiębiorstw o dużych przychodach. W wielu wypadkach upadłość przedsiębiorstwa jest przeprowadzana w przypadku jednoosobowych działalności gospodarczych. Często procedura owa jest traktowana jako ostateczność, toteż musi być przeprowadzana przez fachowców, którzy wiedzą, jakich środków prawnych użyć, aby dbać o dobro swojego klienta. Aby rozpocząć proces upadłościowy, należy złożyć specjalny wniosek, który staje się elementem kluczowym w tego typu sprawach. Najpóźniej po dwóch tygodniach od dnia stwierdzenia podstawy do ogłoszenia upadłości składane są także inne dokumenty, do których należą na przykład wykaz składników majątku. Na proces upadłościowy możemy zdecydować się wtedy, gdy długi i inne zobowiązania są tak duże, iż nie widać szansy na uratowanie naszego przedsiębiorstwa. Prawo daje nam wtedy ostatnią deskę ratunku, która pozwala wyjść z tej ciężkiej sytuacji bez problemów na całe życie.

Proces upadłościowy musi być monitorowany i nadzorowany przez fachowców. Tylko wtedy mamy pewność, iż cały proces nie będzie przeprowadzany błędnie, co może doprowadzić do jeszcze większych kłopotów. Kontakt z mecenasami i prawnikami nie kończy się na stwierdzeniu upadłości, lecz może być kontynuowany w dalszej karierze przedsiębiorcy.

Kategorie: Finanse